.

.

Само Допирање на Зелениот Терен Завртки - Хексадецимален Главата и со Рамна Глава Завртка - Сврзување и Заземјување Алатки Издание - УЛ Наведени - Антена, Сателитска

Само Допирање на Зелениот Терен Завртки - Хексадецимален Главата и со Рамна Глава Завртка - Сврзување и Заземјување

DEN 407.28

Пристапност
Во достапна форма

Совршен За : Зелена земјата завртка темелно обезбедува основа на жици за електрична раскрсница или коло кутии и на уреди со компатибилен заземјување комбинации.Лесен за Инсталација : Заземјување завртки брзо и лесно завртка во навој земјата дупки и кутија рабови.Совршен За : уред за заземјување апликации.Спецификации : Зелена , Изолирани Диригент Хексадецимален Главата Завртка , 0.423 Инчи.Совршен За : асортиман на цврста или заробени жица комбинации.Бидете сигурни дека вашиот DIY проекти остане основани со CIMPLE КО Заземјување Завртки.Овие зелени круг за миење хексадецимален главата завртки се совршени за задача вклучување на земјата жици, прекинувачи, електрични кола и штекер кутии.Без разлика дали сте поврзани бакарна жица за заземјување или обезбедување на електричниот штекер без основа конекција, можете да не одат во ред со овие зелени хексадецимален главата завртки.Тие се големи за да имаат на рака за двете, средно и експерт на ниво на работни места.Секој стандард кутија на заземјување завртки вклучува #10 завртки со 32 конци по инч (10-32 земјата завртки).НА CIMPLE COAll на нашите високо квалитетни производи се да ти донесе од страна на нашето Семејство во сопственост и управувани од компанијата.Ние се наоѓа во Јута, "На Beehive Држава" овде во Америка; каде ние мора да стане водечки производител и снабдувач на високо квалитетни и издржливи електронски додатоци заедно со ОЕМ делови и замени.Нашите производи се поддржани од страна на нашите неверојатна гаранција и задоволство гаранција, вклучувајќи 100% НАС врз основа на клиентите помош.

Главните карактеристики

Избор на клиент