.

.

Вкус плус Мали Saucepan со Капак, Nonstick Мал Лонец за Готвење,1.6 Четвртиот Керамички Слој Млеко Тенџерето со Дрвена Рачка и се Прелива Spout

Вкус плус Мали Saucepan со Капак, Nonstick Мал Лонец за Готвење,1.6 Четвртиот Керамички Слој Млеко Тенџерето

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Супер Здрава : Вкус плус " здрава керамички nonstick премачкување избрана е Швајцарска ILAG керамички глазура слој, без PFAS, PFOA, олово и кадмиум.Saucepan е тело направени од алуминиум легура постигнува повисока сила, поголема цврстина, и полесна тежина.Ексклузивно Дизајни : Saucepan со двојна се прелива spout, па можете да се прелива од двете страни.Бука, дрвена рачка на млеко садови е многу удобен за контрола и останете кул на шпоретот врвот.Станот капак овозможува сос тави да бидат наредени, заштедува повеќе простор.Не само што може да се користи како покритие, но, исто така, вечера плоча, изолација подлога.Повеќе Детали : Температурни сензори прстен направени од храна одделение силиконски, направи готвење побезбедно.Капацитетот беше гравирани на база.Згусне дното на saucepans обезбедува подобри перформанси дури и топлината и да искриват-отпор.За нега на Настава : Погоден за Сите Шпоретот.Одлично за шпоретот врвот и индукција.Машина за миење садови и Печка НЕ се достапни, бидејќи на дрвена рачка.Answer : ___________________________ Note : дршката треба да се состави.Цел живот ограничена гаранција.Користете сунѓер да се исчисти мало тенџере пример, перење на садови со течност.Исплакнете со топла вода.Избришете го сув.Силикони, пластика, дрво, бамбус алатки се препорачува.Ве молиме да користите среден или низок оган.Празен-пан греење може да ја оштети кожата.Рерна и машина за миење на садови НЕ се достапни.Индукција безбедно.

Главните карактеристики

Избор на клиент