.

.

Ловец Студио Серија Затворен Тавански Вентилатор со LED Светла и се Повлече Синџир Контрола

Ловец Студио Серија Затворен Тавански Вентилатор со LED Светла и се Повлече Синџир Контрола

DEN 4079.76

Пристапност
Во достапна форма

КЛАСИЧЕН ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР : традиционалните Студио Серија фан доаѓа со светла се покриени со јасно матирано стакло дека ќе го задржи дома внатрешни работи инспириран; Мерки 52 x 52 x 18 Инчи.МУЛТИ-БРЗИНА РЕВЕРЗИБИЛНА ФАН МОТОР : Шепот Правец на мотор испорачува ултра-моќен струење со тивка перформанси; Промена на насоката од downdraft режим во текот на летото да updraft режим во текот на зимата.LED СВЕТЛО за ПОЛНЕЊЕ : Енергетски ефикасни dimmable LED светилки нека ти контрола на осветлување и амбиент на просторот за живеење; долготрајните светилки имаат подолг животен век отколку традиционалните светилки.Се ПОВЛЕЧЕ СИНЏИР КОНТРОЛА : Завртете го бранеа никел тавански вентилатор за вклучување/исклучување и да се прилагоди брзината за брзо и лесно со повлече синџири; да ја менувате светлината на светлината и брзината со леснотија каде и да сте во соба со универзалната рачни далечинското.СОБА СМЕСТУВАЊЕ : Внатрешна љубител е на висина прилагодливи, преку вклучени 3" downrod, за да се обезбеди соодветна оддалеченост од таванот и се оптимизира воздух движење; Идеален вентилатор за дневна соба, дневна, и спални соби.Студиото Серија традиционалните затворен тавански вентилатор е ажурирана класичен дизајн кои ќе го освежат секој од вашите мали соби, од кујни да се спални соби.Убава, чиста заврши options работат заедно со висок контраст на агли во текот на дизајн за да се создаде изглед кој ќе го задржи вашето простор во потрага сегашните и инспирирани.LED таванот светлина фан има целосно dimmable, високо-ефикасни LED светилки кои ви даде целосна контрола над вашиот осветлување.Оваа прилагодливи планината фан доаѓа со три-позиција за монтирање на системот овозможува стандард, низок, или аглеста монтажа.Студиото Серија карактеристики 13-степен сечилото на теренот оптимизиран за да се обезбеди идеална воздух движење, а максималните перформанси.Ова е реверзибилна фан доаѓа со обратна ротација фан ножеви кои се задржи соби во вашиот дом, чувство на ладно време лета и топло време зими. 6. Идеален за користење во простории или простори со тавани 9 " или поголема.

Главните карактеристики

Избор на клиент