.

.

Среден запад Огништето Правоаголник Жица Оџак за Чистење со Четка (8 x 12 Правоаголник)

Среден запад Огништето Правоаголник Жица Оџак за Чистење со Четка (8 x 12 Правоаголник)

DEN 958.80

Пристапност
Во достапна форма

КАЛЕНО ЧЕЛИК ЧЕТКА - Беспомошна челик влакната чист јаглен и soot од ѕидани flues, и chimneys.ПОЦИНКУВАН ЧЕЛИК МАТИЧНИ - Тешки двојно-спирала матични за долгорочната трајност. 1/4 ИНЧИ NPT ФИТИНЗИ - Карактеристики 1/4" машки цевка теми за употреба со нашите fiberglass род колекции (се продава одделно).ПРОФЕСИОНАЛЕН КВАЛИТЕТ - Супериорен компоненти даваат одлични перформанси.Произведено ВО САД - Квалитет произведени во среден запад!.Chimneys треба да се чистат најмалку еднаш годишно, и почесто ако користите вашиот камин често.Среден запад Огништето Жица Оџак Четки се дизајнирани да се користи со ѕидот и оџак flue (не метал flue).Мерење на внатрешниот дијаметар на вашиот flue и цел иста големина четка.Нашите оџак четки се професионален квалитет и функција беспомошна калено челик влакната и тешки поцинкуван челик матични.Четка ќе имаат 1/4-Инчен машки цевка теми на крајот дека може да биде врзан за продолжување прачки.Среден запад Огништето нуди 18-Нога fiberglass род наставката комплет кој е компатибилен со овие четки (се продава одделно).

Главните карактеристики

Избор на клиент