.

.

TGLBT Керамички Покрена Мачка Вода Чинии, Керамички Мачка Храна Чинии Против Повраќање, Навалена Покачена Мачка Сад, Заштита на Мачки и Кучиња ' Рбет, машина за миење С

TGLBT Керамички Покрена Мачка Вода Чинии, Керамички Мачка Храна Чинии Против Повраќање, Навалена Покачена Мачка

DEN 1893.60

Пристапност
Во достапна форма

TGLBTs уникатен засилен керамичка технологија не ќе се скрши лесно, дури и ако мачка случајно удира во текот на сад додека играте.Тоа е дури и микробранова безбедно!.Поставените дизајн е поблиску до мачки висина.Зачувај вашето драгоцено време и напор; на TGLBT Мачка Сад со Мазна Глазура овозможува брз чистење во споредба со TGLBT Мачка Сад со Стојат или Бавното Хранење Сад, како што тоа е безбедно да се стави во машина за миење садови.Совршен подарок за вашиот сакан милениче.Непречено порцелански површината е лесен за рака мие и во машина за миење садови безбедно, имајќи го чисти со леснотија.Намалување На Притисок На ' Рбетот.Керамички мачка чинии се поздрава и повеќе погоден за секојдневна употреба од метал/пластика/нерѓосувачки челик мачка чаши.На керамички материјал е помалку веројатно да се харбор бактерии, што е добро за вашите мачки здравје.TGLBT керамички мачка чинии се потрајни од друга мачка чаши и не прават бучава како од не ' рѓосувачки челик мачка чинии, ниту пак тие мирисаат пластични пет чаши.Со голем капацитет коло дизајн : мачката сад е 5" широк и 4" висока.Оваа керамички покачена мачка сад има капацитет од 10 унци и може да ги задоволи потребите на маче/кутре за еден ден.Хоризонтална хранење го прави непотребни за мачки да се наведнуваат надолу за да јадат.Широката база може да се обезбеди добра стабилност, а зголемување на висина за да се осигура безбедноста на јадење и ќе не е лесно да се падне во текот.Во согласност со физиолошки дизајн на ' рбетот го намалува стресот на мускулите, коските и зглобовите кога јадење.Високиот пред и ниска назад со заоблени дното дизајн им овозможува на вашето домашно милениче да се јаде без одлевање лесно.Подигање на нивото на вашите мачки храна јадење помага да се задржи вашите мачки вратот во права линија и заштитува вашите мачки ' рбетот за постара мачка.afe керамички производи може да се користи во микробранова печка.Ако наидат на проблеми или прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас; за вашето задоволство значи многу за нас!.Тоа, исто така, го зголемува апетитот и го намалува повремени повраќање.Мазни рабови, не води или жива. 30 дена за враќање на пари или замена.

Главните карактеристики

Избор на клиент