.

.

FIMO течни 8051-00 проѕирен украсување гел, 200ml

FIMO течни 8051-00 проѕирен украсување гел, 200ml

DEN 541.20

Пристапност
Во достапна форма

FIMO течни рерна-стврднување проѕирен украсување гел - 200ml шише.Одлично за почетници, хоби уметници и стручњаци.Дебели, течност конзистентност и екстремно флексибилен по стврднување.Да облагородување FIMO глини, како и врската на појачани со не-појачани FIMO предмети.Идеален за употреба со FIMO моделирање глина, компатибилен со FIMO мека, FIMO ефект и FIMO професионални.FIMO течни проѕирен рерна-стврднување украсување гел - 200ml шише.Идеален за употреба со FIMO моделирање глина, компатибилен со FIMO мека, FIMO ефект и FIMO професионални.Може да се користи во пече во можност со силиконска габи.Употреба : да облагородување FIMO глини, како и врската на појачани со не-појачани FIMO предмети, контура и grouting техники, image transfer од отпечатоци, графит и молив цртежи, глазура ефекти : Чист или обоена со FIMO моделирање глина, мешање техники : e.г.marbling и боја градиенти.Детални инструкции може да се скенираат преку QR код.Практична доза совет за неверојатна апликација и чисти ракување.Пластични шише со доза млазницата, 200 ml (6.76 fl мл).

Главните карактеристики

Избор на клиент