.

.

FUDAGJ Дигитални Caliper 0-25мм Точка Наковалната & Вретено Микрометар, Опсег: 0-1 носители на/0-25ММ, 0.00016/0.004 mm, Точност, 0.00005/0.001 мм, Црна Конверзија на Инчи да Милиметри за Дома/

FUDAGJ Дигитални Caliper 0-25мм Точка Наковалната & Вретено Микрометар, Опсег: 0-1 носители на/0-25ММ, 0.00016/0.004

DEN 415.20

Пристапност
Во достапна форма

Широк спектар на апликации : Мерење дебеломер се користат од страна на професионалци и на аматери, jewelers, аматери, дрво, и DIY. 0-1 носители на"/0-25мм точка наковалната & вретено микрометар со резолуција : .00005"/0.001 мм и точноста : 0.00016"/0.004 mm.Дигитален микрометар со скала. 30° посочи наковалната и вретено за мерење на мали вдлабнатини, keyways, мали флејта и тешко да се постигне димензии.Заштитени за да Ip54 спецификации, карбид мерење лица.Ако имате било какви прашања во врска со нашите micrometers, можете да не контактирате во било кое време.Ако не сте задоволни со нашите производи, ние ќе рефундирање во целост.Електронски Микрометар со 0.00005"/0.001 mm резолуција и 0.00016"/0.004 mm, точност обезбедува прецизни читања и точни мерења.Оваа надвор микрометар има 30° посочи наковалната и вретено за мерење на мали вдлабнатини, keyways, мали флејта и е тешко да се стигне до димензии.Карактеристики голем LCD дисплеј за лесно читања со автоматски switch-off.Овој специјалитет микрометар е заштитена да IP54 спецификации и има апсолутна и пораст на мерење режими.На карбид мерење лица се обезбеди отпорност на абење и да помогнат во намалување на ' рѓа.

Главните карактеристики

Избор на клиент