.

.

SEALIGHT H10 9140 LED Магла Светилки, Супер-Светли 6000lm 6000K 400% Осветленост 9040 9145 Магла Светлина Светилка, Висока Моќност 15W, Plug and Play, IP67, 360-степен Осветлување, Пакување од 2

SEALIGHT H10 9140 LED Магла Светилки, Супер-Светли 6000lm 6000K 400% Осветленост 9040 9145 Магла Светлина Светилка,

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Инстант Почеток Осветлување : SEALIGHT LF1 серија LED светла за магла донесе 1.4 mm ултра-тенок бакарна плоча дизајн за безбедно зрак шема.Во споредба со 3.8 mm магла светлина на пазарот, тоа може да светне брзо во 1 секунда, одбиваат да чекаат во врнежлив и магла ден.Започнете заштеда на Енергија за Возење : Напојува со 10 W LED светла,12 професионални енергија LED чипови за заштеда на енергија до 90%.Светлината се уште може да се постигне 6000lm, постигнувајќи идеален баланс помеѓу перформансите и работниот век со најниска потрошувачка на енергија.Над 50000 часа живот : одделение за воздухопловство алуминиум легура тело и уникатен сончоглед ладење база прахосвам топлина генерирана од страна на LED чипови брзо и ефикасно .Тоа обезбедува SEALIGHT H10/9140 led магла сијалица работи stably и континуирано до 6 години. 10 Минути за Инсталација : Како замена за оригиналната крушка, SEALIGHT H10 усвојува мини сите-во-едно дизајн, телото е директно поврзан со оригиналните приклучок, без алатки се потребни.Компатибилен со 98% на возила : компатибилен со H10/9140/9145/9045/9040 тоа може да се користи како магла светилка или дење работи светилка на повеќето возила.Ве молиме погледнете го вашето возило на сопственикот е рачно или пребарајте "автомобил сијалица пронаоѓач" за да ја потврдите тип на сијалица за купување.Сосема нов Концепт : SEALIGHT L1 H10 LED магла светилки имаат ниска потрошувачка на енергија и подолг животен век.Тоа се избегнува проблемот на честа замена на халоген светилки и е појасна и повеќе зелени.Не Сенките : во Споредба со стандардните светилки, SEALIGHT L1 H10 LED Светилки имаат совршена светлина шема, без никакви сенки и темни дамки.

Главните карактеристики

Избор на клиент