.

.

52 Инчен Глам Кристал Тавански Вентилатор со Светла, Модерен Лустерот Таванот Фанови, Fandelier со Реверзибилна Мотор, Кристално Призмата на Тапан Тавански Вентилатор, E

52 Инчен Глам Кристал Тавански Вентилатор со Светла, Модерен Лустерот Таванот Фанови, Fandelier со Реверзибилна

DEN 3359.76

Пристапност
Во достапна форма

Се ПОВЛЕЧЕ СИНЏИР КОНТРОЛА : Завртете го тавански вентилатор за вклучување/исклучување и да се прилагоди брзината за брзо и лесно со повлече синџири. 3*E26 база сијалица штекер.Ние препорачуваме A19 LED светилки за совршено осветлување (Сијалица се продава одделно).Елегантен Дизајн : Домот затворен 52-инчен кристал тавански вентилатор одговара на повеќето домашни decors.Модерната фан дизајн избрани K9 сјајна стакло, Хром хардвер го комплетира изгледот да се создаде гламурозна прилог на вашиот ентериер.МУЛТИ-БРЗИНА РЕВЕРЗИБИЛНА ФАН МОТОР : Овој мотор испорачува ултра-моќен струење со тивка перформанси.На реверзибилна контролна функција ви овозможува да се префрлите во насока на овој кристал тавански вентилатор од надолна струење во текот на летото да се нагоре, за време на ладилникот зимскиот период за враќање на изгубени топлина од таванот и складирање на електрична енергија трошоци.Светло за Полнење Компатибилен : Опремени со 3*E26 сијалица приклучоци, можете да го изберете вистинскиот тип на сијалица, да одговара на вашиот простор според вашите украсување стил.DOWNROD : Вклучува еден 6-инчен downrod да се обезбеди соодветно растојание од плафон и оптимизација на воздухот движење.МОНТАЖА ОПЦИИ : Внатрешна 52 инчен LED таванот фан со светла и далечински управувач, 2-позиција за монтажа систем им овозможува на стандардот или аглеста монтажа, идеален за големи соби до 400 квадратни метри (20 стапки од 20 стапки).

Главните карактеристики

Избор на клиент