.

.

Premo Sculpey Рерна-Пече Глина (Alizarin Crimson)

Premo Sculpey Рерна-Пече Глина (Alizarin Crimson)

DEN 386.64

Пристапност
Во достапна форма

Достапна е во повеќе бои. 2 мл. (57 g).Ова е уметник е сон да се обистини!По климатизација, ова е мека глина доволно да се вклопуваат лесно, но цврсти доволно да се одржи фини детали.Тоа е совршен за caning, mokume гане и мика смена.Бидејќи тоа го задржува флексибилност, на готовиот производ останува силен и издржлив.Тоа е совршен за накит, домашни décor, нежен бележник страници и функционални елементи, ние ги користиме секој ден.Боите може да се меша за да креирате сопствени нијанси.Детали : Достапни во повеќе бои 2 мл. (57 g) Инструкции : се Пече во 275°F (130°C) 30 минути на 1/4" (6 мм) дебелина.Не надминува температура или препорачани времето за печење.

Главните карактеристики

Избор на клиент