.

.

4 Пара Фудбал Шин Чувари Младински Фудбал Шин Влошки Деца Фудбал Шин Чувари Одбор Перфорирани Дише Заштитна Опрема за фудбал Фудбал Игри 3-12 Години, Момчиња и Девојк

4 Пара Фудбал Шин Чувари Младински Фудбал Шин Влошки Деца Фудбал Шин Чувари Одбор Перфорирани Дише Заштитна

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

Она што може да се добијат : има 4 пара на младинскиот фудбал шин чувари во пакетот, кои се достапни во 4 различни бои, вклучувајќи ги и црна, бела, сина и црвена; На доволни количини може да ги задоволи вашите потреби за секојдневна употреба и за замена, и исто така можете да ги споделите екстра износ со вашите пријатели и членови на семејството.Практична функција : деца шин чувари се дизајнирани за да се намали судир болка додека играте фудбал и обука, која не само што може да обезбеди ефикасна заштита на нога коските и мускулите, но исто така да ги подобри детето обука претпријатие и иницијатива.Сигурен за користење : заштитната опрема е изработен од пластика внатрешната обвивка и мека ЕВА сунѓерот делови, имаат за цел да прикачите блиску до нозете и ги апсорбира влијание на енергија, кои можат да понудат висока удобност и тапацир, и заштита на шин и теле од влијанија.Удобно да се носат : на фудбалски опрема мерки за 16.2 x 9 cm/ 6.38 x 3.54 инчи, е облик и на долниот дел на нозете, не е лесно да се падне додека играте, и нема да притисок нозе; Повеќе дупки може да се направи guard лесни и вентилација, давајќи ви удобно носење искуство.Широк спектар на апликации : овие деца фудбал шин чувари табли се многу погодни за вежба, тренинг, и конкуренција, како што е играње фудбал, играње тенис, играње фудбал, одење, трчање и повеќе.Лесно да се носат : треба само да се покријат шин со овој шин подлога, и го стави на вашиот чорапи за да бидете сигурни дека подлога останува цврсто и внимателно да нозете, многу едноставен и лесен.Убав подарок избор : Можете да го испратите овие заштитни шин подлоги за вашите ќерки, синови, браќа, ќерка, nephews, nieces, пријатели и членови на семејството кои сакаат играње фудбал, да ги направи да уживате во фудбал игри и обука, и ја искажете вашата љубов и грижа.Карактеристики : Материјал : пластични и ЕВА сунѓерот Боја : црна, бела, сина, црвена Големина : за 16.2 x 9 cm/ 6.38 x 3.54 инчи Пакетот вклучува : 4 x Фудбал шин чувари Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Главните карактеристики

Избор на клиент