.

.

Гордост На Индија - Хималаите Розова Сол за Капење - Збогатен w/Еукалиптус, Масло и 84+ Природни Минерали, 2.5 Фунти (40oz) Jar - Бања Соли за Жени и за Мажи

Гордост На Индија - Хималаите Розова Сол за Капење - Збогатен w/Еукалиптус, Масло и 84+ Природни Минерали, 2.5

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

даб во када за 10 минути - 40 минути за сите круг терапевтски спа третман.Дишете во пареа да invigorate вашите сетила и јасно носната пасуси.ently се вртат на соли во вода за нив да се распушти.и сол минерали се релаксираат тесна мускулите и исцели клетки на кожата природно.elaxes и ги смирува телото Р.Можете дури и може да додадете есенцијални масла за дополнителни ароми или терапевтски својства.БАЊА СОЛ СО ЕУКАЛИПТУС, МАСЛО : Овој голем Хималаите бања сол содржи масло од еукалиптус и до 85 други минерали да ви помогне да добиете најмногу бенефиции надвор од вашата бања.Антисептик и помошни agent I.Еукалиптус, масло е природен антисептик со антифунгални својства.Некои од минерали се најде во Гордост на Индија бања сол содржат магнезиум, калиум, калциум, бромид, и, се разбира, натриум.ЛЕСНО СОЛЕНА БАЊА : Да се направи совршен Хималаите солт бања, мешавина помеѓу 2 до 3 чаши на сол (120 до 150 гм) во када полна со топла вода.Тоа е хранлива и терапевтски својства.Се меша 1 кафена лажичка Хималајска сол во вашето тело измијте или бања серум. elaxes болно muscles I.Тоа е да се спореди со Селтик морска сол.Состојките во овој бања сол се 100% природни.Натопете за 10 до 40 минути за терапевтски спа третман.Збогатен со 84+ витални минерали, овие мали карпи може да направи чуда за вашата кожа.Бања соли се познати по нивното тело, релакс терапија и Хималаите Розова сол е најчиста еден меѓу нив, на оваа планета.

Главните карактеристики

Избор на клиент