.

.

A-M 8 Компјутери Помине Печат Плоча +1 Stamper +1 Scraper Лисја, Писма, Линии, Усните, Цвеќиња, Пролет, Лето, Есен и Зима Елементи за Дизајн на Ноктите Печат Плочи Поставено Шабл?

A-M 8 Компјутери Помине Печат Плоча +1 Stamper +1 Scraper Лисја, Писма, Линии, Усните, Цвеќиња, Пролет, Лето,

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

Совршен DIY Помине Декорација Set - ќе добиете 8 Компјутери Помине Печат Плочи+ 1 Stamper + 1 Scraper Чипка комплет,различни ноктите обрасци, создаваат исклучителен помине украси.Висок Квалитет на Ноктите Плочи - плоча направен од 304 нерѓосувачки украде,Трајни и Здрав.Можете да добиете слика лесно.И двете страни на плочата има проѕирно сини филмот, добро заштитени од гребнатини и оштетени.Сите Видови на Моделот на Дизајн - Вклучувајќи daisies, flamingos, остава, кокос дрвја, писмата, љубовта, апстракт линии, пеперутки, цвеќиња, фенери, скелети, мачки, Новогодишни елки, елен, итн.тоа е погоден за вас да дизајн на вашите нокти во секое време.Лесен За Употреба - Прво што треба да се пополни преглед со гел лак, и потоа пренесување на сликата stamper.Во само неколку минути, можете да креирате вашата омилена декорација на ноктите.Треба Известување - Поради различни лак квалитет, некои лак не е погоден за печат, ве молиме да го изберат правото лак, ако прв пат ќе може да не ги префрлуваат дизајн на stamper, ве молиме да се обидете повторно или да контактирате со нас, ви Благодариме. 8 компјутери Помине Печат Плочи 1 Stamper /б 1 Scraper Топло Совет : 1.Ве молиме смена на сина филмот пред да го користите. 2.Ве молиме не се обидувајте да се исчисти stamper со груби хемикалии, како што лак смена.За да се постигне најдобри резултати,чисти со Lint Ролери или леплива лента за да се отстрани вишокот на полски и прашина/пената. 3.Известување : Поради различни лак квалитет,некои лак не е погоден за печат,па ве молиме изберете Biutee помине печат полски или ноктите печат полски гел.Како да го користите : 1) се Отстрани заштита на филмот 2) се Применуваат печат лак на саканиот дизајн 3) се Отстрани вишокот лак со scraper користење 45 агол 4) ги Собереш на дизајн со stamper користење на возен движење 5) Печатот на дизајн на вашите нокти со користење на возен движење 6) се Применуваат Врвот Палто за подолго траење резултат.

Главните карактеристики

Избор на клиент