.

.

Сите Материјал Ракување DR120 Бескрајни Круг Прашка, 20' Должина, Вертикална Капацитет 2600 lb, Ѓердан-2100 lb, Кошница-5200 lb, Виолетова

Сите Материјал Ракување DR120 Бескрајни Круг Прашка, 20' Должина, Вертикална Капацитет 2600 lb, Ѓердан-2100

DEN 1050.96

Пристапност
Во достапна форма

Материјал/core е полиестер.Двојно полиестер надворешниот поклопец.се користи за надземни да го дигате прстот.Се согласува да ASME B30.9 Глава 6. Сите Материјал Ракување бескрајни круг slings се направени од полиестер материјал и се во пурпурна боја.Овие круг slings се во согласност со ASME B30.9. Тие имаат двојно полиестер надворешниот поклопец направени од иста боја.Главниот предиво е, исто така, полиестер.Овие slings се користи за надземни кревање и се боја кодирани да се наслика одреден прашка капацитет.Никогаш да изберете прашка со тоа боја; секогаш ја прочитате таг информации.Капацитети : Вертикална : 2600 кг.; Ѓердан : 2100 кг.; Кошница : 5200 lbs.КОНСТАНТЕН PN : 05 RBE0120 P.

Главните карактеристики

Избор на клиент