.

.

SCHAEFER PVM18C Преносни Misting Фан со Резервоарот и Бела 18 3 Брзина Фан, Ножот Материјал: Алуминиум, 1/4 hp

SCHAEFER PVM18C Преносни Misting Фан со Резервоарот и Бела 18 3 Брзина Фан, Ножот Материјал: Алуминиум, 1/4

DEN 5424.48

Пристапност
Во достапна форма

Располагање со или без тркала.Пумпа и фан собранието одделува од резервоарот за брз и лесен поставување, чистење и складирање. 10 или 14 литри изградена-во вода резервоарот за преносливост.Единица грофот : 1.0. Преносни Низок Притисок Misting Фан.Пополнете ја, вклучете го, се вклучи и студ!На Обратно Магла намалува температурата на воздухот од колку што е 30°F. Низок притисок магла технологијата е комбинација на фина магла и висока брзина на движење на воздухот за високо ефикасни "лице" за ладење во затворени простории и на отворено.18", 3-брзина вентилатор обезбедува до седум часа на непрекината употреба и е ергономски дизајниран за преносливост.На Обратно Магла е идеален за ладење работа области, рехабилитација станици, отворено настани, спасувачите, patios, и маргините.Карактеристики и Предности : на Располагање со или без тркала.Тркала верзија има интегрирана рачка, и тркала за лесно движење. 10 или 14 литри изградена-во вода резервоарот за преносливост.Прилагодливи фан главата за насочени за ладење.Брза магла испарување произведува 16,000 Btu/час (1.4 тони) на ладење.Пумпа и фан собранието одделува од резервоарот за брз и лесен поставување, чистење и складирање.Составен совет switch за да го вклучите исклучете ако единицата е исфрлен над 25 метри отворен го оценувате кабелот за напојување со интегриран GFCI приклучок за стандарден ѕиден штекер.UL507 оценет за надворешна употреба.Увезени фан глави.

Главните карактеристики

Избор на клиент