.

.

Toolocity CBVB008 Brazed Дијамант Core Малку, 8mm

Toolocity CBVB008 Brazed Дијамант Core Малку, 8mm

DEN 227.52

Пристапност
Во достапна форма

3/8" месо тело ќе одговара на повеќето вежби. 50/60 Ронки дијамант.Brazed дијамант core малку.Вкупната должина на бит е 2".Brazed Дијамант Core Бит - 8mm.Вакуум Brazed Дијамант Основни Делови се многу агресивни идеален за дупчење стакло, керамика и порцелан плочки оставајќи мазни рабови без chipping.Вакуум brazed технологијата е супериорна во однос на electroplating во кои делови траат многу подолго од електро-обложено дијамант битови.Тие обично може да се вежба повеќе од 30 дупки иако живот е зависен од видот на материјалот.

Главните карактеристики

Избор на клиент