.

.

Festool 201350 Домино Конектор Водител на Гром Sv-Ab D14/32X

Festool 201350 Домино Конектор Водител на Гром Sv-Ab D14/32X

DEN 1416.00

Пристапност
Во достапна форма

Брзо - брзо и едноставно обработка процеси за Брза монтажа на станот и агол зглобовите.Овозможувајќи за Брзо градење, се движат, и повторното на големи парчиња.Стабилен - врз основа на домино mortise-и-tenon принцип, зглобовите имаат корист од дизајнот на триаголник mortise, парење tenon и минимална метал fastener е Стабилна конекција со висока сила.Флексибилни - поврзете рамки, панели, блузи, и други големи зглобови и парчиња и лесно да го исклучите и реконструкција на колку што е потребно.Домино конектори - дрво се приклучи, едноставен, Брз, стабилен и монтажни.Се пробие границите на продавница-изградена парчиња и on-сајт на градежниот објект со користење на удар-надолу хардвер.Се создаде, изгради и FI ниш полна големина изградени парчиња, а потоа брзо расклопување, се движат, а потоа reassemble со само еден хексадецимален клуч.Домино сврзувачки елементи работа со домино XL (df 700) joiner да се создаде Fl на или агол зглобовите.Агол и Fl на конектори обезбедување едноставни и Брзи врски и без потреба за шаблони или сложени мерни.Обоени се покријат капи обезбеди висок квалитет на агол врска изглед.Достапни како група и поединечните компоненти.Бара 14mm Машина.

Главните карактеристики

Избор на клиент