.

.

Diablo од Фројд DMAMX1220 1 во. x 16 во. x 21 во. Арматурата Демонот СДС-Max 4-Машина Целосна Карбид Главата Чекан Малку

Diablo од Фројд DMAMX1220 1 во. x 16 во. x 21 во. Арматурата Демонот СДС-Max 4-Машина Целосна Карбид Главата

DEN 1559.28

Пристапност
Во достапна форма

Diablo направени Dura-Карбид withstands влијание и голема топлина апликации, драматично проширување на живот наспроти стандард чекан битови.Прецизност Совет обезбедува стабилноста и точноста потребни за брзо, прецизно дупки.Tri-Метал Дифузија Поврзување им дава на отпорност на топлина и го спречува кршење на full-карбид топлина за максимална живот и продуктивноста.Оптимизиран четири-flute дизајн отстранува прашината побрзо, одржување на карбид главата кулер за крајната сила и издржливост.Diablo е револуционерно, да се заврши спектар на СДС-Max Арматурата Демонот 4-машина full-карбид главата чекан битови се на првата целосна линија на битови дизајнирани да бидат најсилни, повеќето траен и најбрз решенија на пазарот.Diablo е ултра-закорави, полн-карбид главата битови го издржат стресот од висок напојува чекан вежби и влијанието на арматурата сечење, доставување на екстремна издржливост и сила.Произведени со Три-Метал Дифузија Сврзување технологија, целосната-карбид главата е отпорен на топлина и го спречува кршење на за максимална живот и продуктивноста.Прецизност Совет обезбедува стабилноста и точноста потребно да се произведе брза, прецизна дупки во бетон со арматурата за ANSI одобрени водител на поставување.Diablo чекан битови се оптимизиран за максимална ефикасност во corded и cordless СДС Плус и СДС Max ротациони чекани.

Главните карактеристики

Избор на клиент