.

.

Анти Лизга Туш Налепници Сет, 12 Пакет Школка Стил Не се Лизга Када Налепница Туш Не се Лизга Лепило со Scraper за Бања, Бања, Кујна, по Скали

Анти Лизга Туш Налепници Сет, 12 Пакет Школка Стил Не се Лизга Када Налепница Туш Не се Лизга Лепило со Scraper

DEN 2157.60

Пристапност
Во достапна форма

Ева.Ќе добиете школка стил не се лизга када налепници, вкупно 12 компјутери, 12 налепници може да го заземаат поголемиот дел од површината на кадата, намалување на потенцијално опасна ситуација на лизгање во туш или во када.Не се лизга када налепници деликатни изглед салда забава и практичност.Не се лизга када налепници се направени од материјал PEVA, кој е безопасен за кожата, вода-доказ.Овие налепници се дизајнирани да се држиме цврсто на мазни површини нудат силна адхезија и голема контрола.Ова понатаму ви обезбедува со долга-трајни лизга и да падне заштита.Секој када не се лизга налепници површината доаѓа со димензионални текстура за зголемување на триење.И тоа е право дебелина за да се овозможи водата да тече слободно, со што се намалуваат шансите на сапуница вода се акумулира.Анти лизга туш налепници се безбедно и практично да го користите, вие само чиста и сува мазна површина паста не се лизга налепници и да го користите вклучени scraper да се притисне надвор на воздух.Потоа почекајте 6-12 часа за да се направи против пролизгување налепница поцврста.Туш зафат налепници се меки и нема да му наштети на вашата кожа.Не се лизга када налепници покрие повеќе када површини од типичен бања душеци и може да обезбеди поширок не се лизга површина-можете да ја користите не се лизга када педали на било каква мазна површина, како што се кади, бања подови, тушеви, базени, чекори, скали , Скали, вратите, итн.Нашите налепници се произведени направени од високо-квалитетни материјали и се тестирани за контрола, кора на лепливоста, затегнувачка цврстина и stretchability за да се обезбеди највисок безбедност и квалитет.

Главните карактеристики

Избор на клиент