.

.

Тетоважа Матрицата Трансфер Крем, Професионални Тетоважа Трансфер Крем, Брзо Тетоважа Следење Маст Снабдува Телото Уметност Тетоважа, Сапун, Гел за Чистење, Тетов?

Тетоважа Матрицата Трансфер Крем, Професионални Тетоважа Трансфер Крем, Брзо Тетоважа Следење Маст Снабдува

DEN 477.36

Пристапност
Во достапна форма

БЕЗБЕДНОСТ И ЗДРАВЈЕ : Транспарентен гел, благи состојки, безопасни за човечкото кожата, во согласност со строги безбедносни и не-токсични материјали стандарди, нетоксичен, безбеден, суров и не-иритација на кожата.БРЗО И ЛЕСНО : Лесен за употреба.Најдобар избор за привремени тетоважи, шминка, итн.Тоа кожата брзо и е безначаен; не постои смисла на наплата или апликација.Тоа се суши брзо и мириса убаво!Идеален избор : погоден за почетници или професионална тетоважа уметници.НАЈДОБАР РЕЗУЛТАТ : Трајни.Моделот печатење е јасна и целосна, не е лесно да се избрише, може да се користи за долго време, и ќе не е лесно да се избрише исклучување на моделот при потење.БЕЗ ИРИТАЦИЈА на КОЖАТА : се Користи во врска со трансфер на хартија, тоа е побрзо, поефикасно, и нема да ја иритираат кожата.Може да се користи за мрсна кожа или чувствителна кожа.ПРИМЕНА : За почетници или професионална tattooists, ќе може да се подготви убава и реалистични тетоважи директно на кожата, зглобовите, нозете, грбот, рацете, clavicle, вратот, лицето, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Тетоважа Трансфер Gel Net Содржина : 125ml, 250ml(Изборен)Употреба : Прво, употреба на алкохол или зелен сапун за да ги избрише на кожата на делот кој треба да се префрли.Потоа, по сушењето, се применуваат и на пренос на гел рамномерно.Бидете внимателни да не се применуваат премногу, бидејќи премногу ќе влијае на трансфер ефект на моделот, а од моделот е лесно да се откажат, светлина слој е во ред.Откако апликацијата е завршена, се закачите на ткаеше трансфер на хартија и нежно го одржи за некое време.Кога моделот се појави, дај трансфер на хартија и нека се исуши.Најдобро е целосно да се исуши, па моделот е многу цврста и не е лесно да се биде суспендиран за исклучување.Пакет Листа : 1 x Тетоважа Трансфер Крем Забелешка : Тоа треба да бидат заменети со тетоважа трансфер на хартија за употреба.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tattoo Transfer Gel
Net Content:
125ml, 250ml(Optional)
Usage:
Firstly, use alcohol or green soap to wipe the skin on the part that needs to be transferred. Then, after drying, apply the transfer gel evenly. Be careful not to apply too much, because too much will affect the transfer effect of the pattern, and the pattern is easy to drop, a light layer is fine. After the application is finished, attach the patterned transfer paper and gently hold it for a while. When the pattern appears, take off the transfer paper and let it dry. It is best to dry completely, so the pattern is very firm and not easy to be wiped off. :
Package List:
1 x Tattoo Transfer Cream :
It need to be matched with tattoo transfer paper for use. :
Избор на клиент