.

.

Portmeirion Ботаничкиот Градина Редење Сад, 5.5, Избрани Сет на 6

Portmeirion Ботаничкиот Градина Редење Сад, 5.5, Избрани Сет на 6

DEN 4320.00

Пристапност
Во достапна форма

Доаѓа во Различни Цветни Мотиви.Фурна Безбедно до 400 Степени.Машина за миење садови, Ладилник, и Микробранова Безбедно.Создавање на прекрасни се меша и натпревар колекција за на маса и дома, Ботаничкиот Градина од Portmeirion е изграден за современото живеење - неговите китни ботанички илустрации belie својата сила и издржливост, а неговата чип отпорни глазура го прави совршен колекција за зафатен семејство домови.Од садови и садови на вазни и подароци, Portmeirion' s Ботаничкиот Градина носи малку допир на магијата на секојдневните прилики - како посебен недела појадок со семејството или едно попладне чај со пријатели.Овие Ботаничкиот Градина чаши од Portmeirion доаѓаат во различни убави мотиви.Тие се идеални за десерт, овошје, салати или помали порции на жита и супи.На чинии се пластовидно што значи тие се совршени за заштеда на простор во шкафовите.

Главните карактеристики

Избор на клиент