.

.

SUNBREATH DIY Decals 3D Карбонски Влакна Винил Заврши Комплет Лист Лента се Тркалаат Само Лепило Налепница Одговара за Повеќето Автомобили

SUNBREATH DIY Decals 3D Карбонски Влакна Винил Заврши Комплет Лист Лента се Тркалаат Само Лепило Налепница Одговара

DEN 431.04

Пристапност
Во достапна форма

Издржлив материјал : Направен од високо-квалитет на винил, со јасни 3 D текстура и мазна површина.Тоа има предности на водоотпорен, заштита од сонце, мазна површина, силно скалабилност и издржливост, и тоа е исто така лесно да се замени.Тоа е првиот избор за велосипедисти да ги красат нивните автомобили.Зголемување на убавината : полиетилен налепници може да се користи за покривање на гребнатини и боја пилинг на автомобил, и да ги заштитат вашата боја од гребнатини и триење.Широк спектар на употреба : Таа е погодна за декорација на мазните површини на внатрешноста и надворешноста на автомобилот тело, мотоцикли, лаптоп школки, мобилен телефон случаи, и дома украси и други мазна површина налепници.Лесен за инсталација : DIY може слободно да се скроени да се дизајнира, и може да бидат скроени до потребната должина според големина што ви треба.Тие лесно може да се инсталира без алатки.На налепницата доаѓа со самолепливи дизајн, и тоа исто така може да биде формирана со топлина пиштол или домаќинство, фен за коса, кој е лесен и брзо да го инсталирате.Лесно да се отстрани : Лесно да се отстрани без остатоци без да се оштети насликани површината на вашето возило.Спецификации : Тип на Производ : 3 D Црна Карбонски Влакна Винил Филмски Материјал : Јаглерод влакна Винил Големина : 3.9"×393" Боја : Црна Функција : 1.Висок квалитет на јаглерод влакна материјал е издржлив и лесен за чистење и одржување. 2.Да се обезбеди заштита на автомобил за да го заштити од прашина, оштетување и гребнатини. 3.Широк спектар на значења, погоден за ентериер и екстериер декорација на автомобили, како и за домот и декорација на член декорација. 4.Гребење и валкано отпорни на површината трае со години отворено без исчезнува или пукање.Инсталација Чекори : 1. Исчистите површината што сакате да ги инсталирате. 2. Отсечени погоден винил да се заврши тоа. 3. Ставете на одредена локација. 4. Користете топлина пиштол за да им помогне на бонд и отстрани било воздушни меурчиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент