.

.

JILITEC Динамичен Компресија Спортист Нога Recovery Системот,Компресија Чизми,Секвенцијален Компресија Уред,Целосна Нога Нога Хип Панталони,за Долниот дел од Телото Брз?

JILITEC Динамичен Компресија Спортист Нога Recovery Системот,Компресија Чизми,Секвенцијален Компресија Уред,Целосна

DEN 1368.00

Пристапност
Во достапна форма

Овој 8 комора сите-во-едно панталона нуди уникатен дизајн за покривање на целиот долниот дел од телото,за целосна нозе + нозе + хип обновување.Големина на панталони : вкупна должина од 110cm, половината 100cm, хип 110cm, нога 62cm.Ако не можете да се вклопи во панталони, можете да додадете проширува лента од двете страни на панталони, секоја лента може да се додаде 10cm широк (опционално).РАБОТИ на ПРИНЦИП : работно принцип е воздухот inflating и deflating ракавот секвенцијално да се развие циркулираат притисок врз човечкото тело.Крцкањето на proximal и distal на екстремитетите за да се промовира циркулацијата на крвта лимфниот систем.Закрепне побрзо помеѓу обука секвенцијален компресија за да се зголеми циркулацијата,ослободување на напнатоста во мускулите, зголемување на мобилноста,да им помогне на спортистите враќање на мускулите брзо по вежбањето или тренингот.лесен за употребабрзо го исклучите адаптер.секој ракав има една црево прилог.zippered дизајн- -лесно да се земе на off.персоналните олеснувањепроменлива intensities време durations.Допир на копче.Custom time settings 10~60 минути,Обичај притисок Settings 30~250mm HG.направи добивање случува брзо и лесно.шест Напредни Начини и се даде контрола на вашиот обновување,6 режими, комбинирана употреба, за да се намали непријатноста на човечкото тело.Секоја празнина може да избере дали да се учествува на работа.Притиснете бројот 1-8 на машината панел директно.ПАКЕТ ЛИСТАТА : Главната единица, 1 Долги Панталони (се преклопуваат, 8 воздушни комори), една точка и две конверзија главата, прирачник за корисникот.110-120 V U. S. Домаќинство штекер.Пренослив, светло-тежина и лесен за употреба.Тоа е совршен избор за испраќање подароци на родителите, постарите лица, или пријатели.

Главните карактеристики

Избор на клиент