.

.

CanDo Перфорирани Вежба Бенд, Зелена

CanDo Перфорирани Вежба Бенд, Зелена

DEN 684.00

Пристапност
Во достапна форма

Can Do-најдобрата алтернатива за Theraband.Перфорирани Вежба Бенд. 91,4 метри (100 метри)- зелена/ медиум.Can Do Перфорации-100 латекс слободни економски масовно големина на ролна е најдобра вредност за големи клиники.На Перфорации-100 економски масовно големина на ролна е најдобра вредност за големи клиники и центри.На Can Do Перфорации 100 нуди вистински 100 двор се тркалаат на вежбање бенд во удобен фармацевт кутија.Бендот е перфориран секој 5 метри.Постојат 60 5-метарски exercisers во секој тркалаат.Да се подготви вежба бенд за употреба едноставно повлечете 5 метри должина од диспензерот кутија и посебна перфорација линија со рака.Не ножици се потребни.Can Do висок квалитет на латекс слободни синтетички вежби бендот се користи за физикална терапија и атлетик обука од страна на клиниките, фитнес центри и поединци од 1987 година. Тоа стана познато главен на многу физички терапија програми.Латекс слободни формула е специјално создаден за да го имитираат водат карактеристики на латекс бенд.Can Do вежба бенд е економска решение за горниот и долниот дел од телото вежба.Лесен, компактен и пренослив.Издржливи.Ефикасен кога се користи сам, или со рачки и заштита.Колор-кодирани според вежбање, бендот отпор.Can Do е лиценциран за користење на Тера-Бенд боја секвенца така отпор ниво е лесно да се идентификува.На располагање во 8 нивоа на отпор за прогресивно остварување.Нивоа опсег во редот на сила од барем за најголемиот отпор : тен, жолта, црвена, зелена, сина, црна, сребрена, златна.Единствен ширина-секоја должина е 5 инчен широк.

Главните карактеристики

Избор на клиент