.

.

Blocwifi Emf WiFi Зрачење Оклопна Кревет Мат со Заземјување за Полнење | Кражба на Идентитет Блокатор Ткаенина | RFID Bluetooth Блок Бакар Никел Ткаенина за Подобар Сон (Кралицата

Blocwifi Emf WiFi Зрачење Оклопна Кревет Мат со Заземјување за Полнење | Кражба на Идентитет Блокатор Ткаенина

DEN 6479.76

Пристапност
Во достапна форма

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ – Нашите високо-перформанси Бакар Nickle влакна кревет мат ефикасно штитови од TETRA и 4 G во 82.4 d B и блокови повисоки фреквенции како што се Мобилен Телефон и RF Сигналите/ смалување на Wifi во префинета 92.5 d B.ИМААТ Голема СПИЕ со нашиот кревет мат кои можат ефикасно да се намали или елиминира хроничната болка, подобрување на спиење, и има многу други предности, вклучувајќи подлабоко, подобар квалитет на спиењето, помалку стрес, повеќе енергија, подобрена циркулација, намалена инфламација.ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО ЗДРАВЈЕ – Нашите EMF оклопна кревет мат е безбеден и здрав за сите на вашето семејство, во суштина, за луѓе со лош сон квалитет.Бремените жени исто така, може да се користи; тоа го прави бебето поздрав.ДИШЕ – ткаенина од мат не е само ефективни за заштитен ефекти, но во исто време, тоа е дише.ДОАЃА со комплет за заземјување, овој кревет мат е најдобро за употреба во Спалната соба, Гостинската соба, бебе соба, одмор дома.Одличен подарок идеја да се покаже љубов и внимание за вашите сакани за денот на Вљубените, ден на Мајката, Таткото Ден, Божиќ или било која друга прилика.EMF заштита од радијација Кревет Мат со повеќе слоеви на оклопна да се блокира до 100% на wireless (RF) зрачење од мобилните телефони, таблети, лаптопи, Wi-Fi уреди, и други електронски уреди, и околината на емисиите во животната средина.Нашата технологија не се меша со мобилен телефон или уред за конективност додека сте со користење на или во близина на креветот мат.При користење на мобилните уреди, само го поставите вашиот кревет со Emf Мобилен Кула Зрачење Shield Кревет Мат да ги заштити вашето тело, како што работа, гледа, слуша, или игра.Тоа е исто така се идеални за користење од страна на жените за време на бременоста, за да помогне да се намалат ризиците на безжични EMF зрачење за нивните неродени бебиња. ✓ Се намали или елиминира џет заостануваат и стрес во телото✓ Штити организмот од потенцијално штетните електромагнетни полиња ЦЕЛ СЕГА и да си здрав со обновување на вашата здрава конекција на Земјата!.

Главните карактеристики

Избор на клиент