.

.

MEETOOT 2 парчиња SPDT Прекинувач On-Off-On 3 Позиција 3Pin се Држат во Брод Рокер Switch Црна Нема Светла AC 16A/250V 20A/125V

MEETOOT 2 парчиња SPDT Прекинувач On-Off-On 3 Позиција 3Pin се Држат во Брод Рокер Switch Црна Нема Светла AC

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Модел : KCD3-101-3 P; Switch боја : црна; Position : 3; Pin број : 3pin; Pin материјал : бакар.Напонот на струјата : 16 A 250 VAC, 20 A 125 VAC.Еден Пол Двојно Фрли (SPDT) Контакт Тип, 3 Pin Терминали, За Исклучување На Snap Во Рокер Switch.Означени на рокер : I/O/II (вклучено исклучено вклучено) за прецизни индикации.Апликацијата за многу автомобил, мотор, брод, некои машина,вода диспензерот, итн.Основни информации : Модел : KCD3-101-3 P Switch боја : црна Надворешниот дијаметар на прекинувач : 30x13.5mm Отворање големина : 28x10.5mm Напонот на струјата : 16 A 250 VAC, 20 A 125 VAC температурата на работа : 85 целзиусови Степени Позиција : 3 (On-Off-On) Pin број : 3pin Pin материјал : бакар Опис : Еден Пол Двојно Фрли (SPDT) Контакт Тип, 3 Pin Терминали, За Исклучување На Snap Во Рокер Switch.Означени на рокер : I/O/II (вклучено исклучено вклучено) за прецизни индикации.Апликацијата за многу автомобил, мотор, брод, некои машина,вода диспензерот, итн.Она што е во пакет : 2 парчиња 3 Pin SPDT On-Off-On Snap Во Брод Рокер Switch.

Главните карактеристики

Избор на клиент