.

.

WATERGLIDE 300 LED Портокал ноќта на Вештерките String Светла, 98.5 ft 8 Осветлување Режими Светлина, Приклучете String Водоотпорен Мини Самовила Светла за Надворешна Празник Божиќ

WATERGLIDE 300 LED Портокал ноќта на Вештерките String Светла, 98.5 ft 8 Осветлување Режими Светлина, Приклучете

DEN 455.76

Пристапност
Во достапна форма

[Ноќта на вештерките Украси 98.5 ft string светла] : Со 300 Портокал индивидуални LED светилки.Секој црна жица светла има крај-до-крај конекција, можете да се поврзете до 4 групи заедно да расветли еден поширок спектар. [8 Осветлување Режими] : ноќ на Вештерките string светлина има 8 осветлување начини за вас да се избере : комбинација, во бранови, секвенцијален, slogs, си поигруваше/flash, бавно исчезнат, трепкане/flash, и стабилна врска.Се вклопи во различни прилики и животната средина, директно притиснете го копчето на трансформатор за промена на режими. [29 V низок напон црна жица string светла] : да се Чува на ниска температура државата по осветлување нагоре, за неколку часа, се обезбеди и да се зголеми безбедноста.Директно приклучокот и отстранете го за вклучување и исклучување.НИ стандард штекер, напон 110 V.Адаптер за да го првиот LED светло : 16.5 ft.Вкупната должина(светла string и водечка линија) : 115ft. [Водоотпорен & Широко се Користи] : силна градба ја прави string светла тешки и цврсти, и водоотпорен дизајниран string светла совршен за внатрешна отворено украси, идеален за ноќта на Вештерките, Божиќ, свадба, забава, домашна, спална соба, ѕид, градина или балкон украси.Ве молиме имајте предвид дека трансформатор е IP 44 водоотпорен, така што може да се сретне нормална надвор, но не доволно за да се стави под вода директно.Ве молиме бидете сигурни дека машки или женски конектори се поврзани правилно.Ако не можете да го вклучите целата светлина, тоа може да се предизвикани од лажни конекција за конектори, ве молиме отстранете ги и промените друга насока да се поврзете на нив повторно. 98.5 ft ноќта на Вештерките Украси string светла со 300 портокал индивидуални LED светилки.Совршен за внатрешна и надворешна декорација.Ве молиме имајте предвид дека трансформатор е IP 44 водоотпорен, така што може да се сретне нормална надвор, но не доволно за да се стави под вода директно.Ве молиме бидете сигурни дека машки или женски конектори се поврзани правилно.Ако не можете да го вклучите целата светлина, тоа може да се предизвикани од лажни конекција за конектори, ве молиме отстранете ги и промените друга насока да се поврзете на нив повторно.

Главните карактеристики

Избор на клиент