.

.

Dioche Спортски Шин Чувари, Shockproof Возрасни Фудбалска Топка Шин Чувари Нозе Заштитник (1 Пар) (Црна)

Dioche Спортски Шин Чувари, Shockproof Возрасни Фудбалска Топка Шин Чувари Нозе Заштитник (1 Пар) (Црна)

DEN 624.00

Пристапност
Во достапна форма

ЕФЕКТИВНА ЗАШТИТА : Корисни нога заштитници за фудбал играчи, се задржи подалеку од боли и да се обезбеди добра изведба во фудбал игри.БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊЕ : На фудбалски шин влошки се обликува и да се долниот дел на нозете' притисок и сакајте притиснете нозе, не ќе ги вознемири вашиот активности во фудбалски натпревар, ниту пак ќе се стави дополнителен товар на вашите нозе, кои ви даваат прекрасна користење на искуство.КОЖАТА-ПРИЈАТЕЛСКИ : На ЕВА сунѓерот во внатрешноста може да ја подобри заштитата на нозете и тоа не е никаква штета на кожата, многу безбедно да се користи.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : На симетрични дизајн на лево и десно стражари е разумна, погоден за спорт и се во согласност со ергономски, многу удобен за носење.ДИШЕ : Ова возрасни шин заштитна guard усвојува високо квалитетни PP материјал, здрав, но лесен, удобен и дише да се носат.Усвојува високо квалитетни PP материјал, здрав, но лесен, удобен и дише да се носат.На ЕВА сунѓерот во внатрешноста може да ја подобри заштитата на нозете и тоа не е никаква штета на кожата.Тоа нема да се наруши вашиот активности во фудбалски натпревар, ниту пак ќе се стави дополнителен товар на вашите нозе.На симетрични дизајн на лево и десно стражари е разумна, погоден за спорт и се во согласност со ергономски.Корисни нога заштитници за фудбал играчи, се задржи подалеку од боли и да се обезбеди добра изведба.

Главните карактеристики

Material:
PP+EVA
Color:
Red, Blue, Black, Purple, Green(Optional) 
Size:
Approx. 19 * 11 * 8.5 * 3.7cm / 7.48 * 4.33 * 3.35 * 1.46in
Weight:
Approx. 129g 
Package List:
1 * Pair of soccer shin guard :
Избор на клиент