.

.

Goplus Пренос Пролет Компресор, Автоматски Менувач Спојки Отстранување/ Инсталирање Алатка За Полнење, Кочење Пролет Компресор

Goplus Пренос Пролет Компресор, Автоматски Менувач Спојки Отстранување/ Инсталирање Алатка За Полнење, Кочење

DEN 671.52

Пристапност
Во достапна форма

⚒️ Професионална Алатка : Отстранување на snap прстен на пренос спојки може да биде незгодно.Алатката е дизајниран за да се олесни притисокот на snap-прстен со компресирање на враќање пролет, овозможувајќи лесно отстранување и вградување на snap пролет.Тоа ќе биде многу корисно за вашата работа. ⚒️ Цврсти и Трајни Изградба : Направен од A3 поцинкуван челик и метални нозе, овој компресор е цврсти и трајни производи за долго време се користи.И со слој рѓа-доказ маснотии на обработена површина, машината е слободен од ' рѓа.Поради оваа карактеристика, тоа е лесно за вас да се исчисти и одржување. ⚒️ Лесно Ракување : едноставно инсталирање на спојката пролет компресор во позиција, и да се сврти на knob да се одржи притисокот на пролет кафез, се додека тоа ви дава доволно простор за ослободување на snap прстен за време на поправки или реконструкција, која штеди вашето време и енергија. ⚒️ Погодна за Многу Автомобили : Оваа алатка за полнење може да се примени притисок да спојката тапанот е задржување на миење да се компресира клипот се врати спрингс, која може да се користи на повеќето Американски автомобили и лесни камиони, како Круна Викторија, Градскиот Автомобил, Ranger и да се Фокусира. ⚒️ Лесни да се Лесно да се Носат : Ова спојки пролет компресор тежи само 2.8 lbs, така што ќе може да го носи тоа лесно.И бидејќи на неговиот компактен габарит, може да се стави на вашиот автомобил во случај да ви треба еден ден.Дали се чувствувате незгодно за отстранување на snap прстен на пренос спојки?Нашите пренос спојки пролет компресор со нозете ќе биде од голема корист за вашата работа.Оваа корисна прилагодливи алатка за отстранување или инсталирање на snap прстен на пренос на задните спојки клипот.Тоа се однесува притисок да спојката тапани задржување на миење да се компресира клипот се врати извори, со цел да го отстрани или да го инсталира кадар прстен за време на поправки или реконструкција.

Главните карактеристики

Избор на клиент