.

.

CanDo 10-5194 Склопот на Бои Перфорации 100 Вежба Бенд со Перфорации, 100 yd, Тешки, Сина

CanDo 10-5194 Склопот на Бои Перфорации 100 Вежба Бенд со Перфорации, 100 yd, Тешки, Сина

DEN 407.76

Пристапност
Во достапна форма

Сино - Тешки. 10 x 6 x 10. 10 фунти.Земја на потекло : сад.Опис на производот Can Do перфорации 100 економски масовно Големина на ролна е најдобра вредност за големи клиники.На Can Do перфорации 100 нуди вистински 100 двор се тркалаат на вежбање бенд во удобен фармацевт кутија.Бендот е перфориран секој 5 метри.Постојат 60 5-метарски Exercisers во секој тркалаат.Да се подготви вежба бенд за употреба едноставно повлечете 5 метри должина од диспензерот кутија и посебна перфорација линија со рака.Не Ножици се потребни!Can Do висок квалитет на крајот на x resistive вежба бендот се користи во центри за рехабилитација, климатизација и обука од 1987 година. Тоа стана познато главен на многу физички терапија програми.Can Do вежба бенд е економска решение за горниот и долниот дел од Телото вежба.Лесен, компактен и пренослив.Издржливи.Ефикасен кога се користи сам, или со рачки и заштита.Колор-кодирани според вежбање, бендот отпор.Can Do е лиценциран за користење на тера-бенд боја секвенца така отпор ниво е лесно да се идентификува.На располагање во 8 нивоа на отпор за прогресивно остварување.Нивоа опсег во редот на сила од барем за најголемиот отпор : тен, жолта, црвена, Зелена, Сина, црна, Сребрена, Златна.Единствен ширина - секоја должина е 5 инчи.Контакт Информации За Производителот 800-431-2830.

Главните карактеристики

Избор на клиент