.

.

ИРВИН 1903516 Влијание на Перформансите Серија Двојно-Заврши Шрафцигер Моќ Малку Сет со Магнетни Завртка Чекање, Филипс, 2 3/8-Инчен, 4-Парче

ИРВИН 1903516 Влијание на Перформансите Серија Двојно-Заврши Шрафцигер Моќ Малку Сет со Магнетни Завртка Чекање,

DEN 227.76

Пристапност
Во достапна форма

Тие се произведени со тешки-должност, ладно фалсификувани, високо квалитетен челик за да се издржи висок вртежен момент излез и на црно оксид заврши што е отпорен на корозија и ја зголемува живот на бит.Изграден за максимално издржливост и долг живот со импакт возачи.Всушност, тие се конструирани за максимална трајност и долг живот со импакт tools.обезбедува двата краја на малку заклучување безбедно во влијанието на возачите и брзо-промена chucks, овозможување на употреба на два совети од една малку.Овие делови комбинираат две малку совети во трајни еден-парче дизајн за дополнителна погодност и продолжен живот, и секој крај од малку има 1/4" quick-промена месо тело која одговара директно во влијание возачот - функција на располагање само со ИРВИН битови.На битови се дизајнирани со прецизност совет геометрија, па тие се вклопуваат сврзувачки елементи, поточно, со што се намалува соголување и кам-out.На битови се дизајнирани со прецизност совет геометрија, па тие се вклопуваат сврзувачки елементи, поточно, со што се намалува соголување и кам-out.Од Производителот Повеќето двојно-заврши screwdriving битови бара малку држачот за употреба со импакт tools, но ИРВИН Влијание на Перформансите Серија двојно-заврши моќ битови функција Double Lok технологијата така и се завршува за малку заклучување безбедно во влијанието на возачите и брзо-промена chucks.Тие се произведени со тешки-должност, ладно фалсификувани, високо квалитетен челик за да се издржи висок вртежен момент излез, и црна оксид заврши што е отпорен на корозија и ја зголемува живот на бит.Опис на производот Повеќето двојно-заврши завртка возење битови бара малку држачот за употреба со импакт tools, но ИРВИН Влијание на Перформансите Серија двојно-заврши моќ битови функција Даблклик на технологијата така и се завршува за малку заклучување безбедно во влијанието на возачите и брзо-промена chucks.

Главните карактеристики

Избор на клиент