.

.

Cressi Бебиња - Години Мека Обновливи Пливаат Пелена - Babaloo Пливаат Пелена: дизајниран во Италија

Cressi Бебиња - Години Мека Обновливи Пливаат Пелена - Babaloo Пливаат Пелена: дизајниран во Италија

DEN 234.24

Пристапност
Во достапна форма

Еластична,Синтетички Влакна.Увезени.Drawstring затворање.Babaloo Пливаат Пелена е обновливи пливаат пелена за бебиња, совршен за пливаат лекции и вода сите активности поврзани.Нема потреба за дополнителни пелена.Направени со мека и еластична материјал кој е лесно да се чисти и се вклопува удобно, без иритирачки кожата.На пелена има мека внатрешно слој направен во синтетички влакна дека е лесно да се чисти и не ја иритираат кожата.На drawstring комплет ќе го задржи бебето удобно и обезбедува совршено се вклопуваат.Обезбедува УВ 50+ UPF Заштита од сонцето е опасно UVA и UVB зраци.На Babaloo Обновливи Пелена е дизајниран од страна на Cressi и направени во Кина.Cressi е бренд пионер во Нуркање, Нуркањето и Пливање опрема уште од 1946 година. На Babaloo Пелена е крајната обновливи младата пливаат пелена.Направени со еластичен појас и ногата бендови, тоа ќе го задржи сè во пелена, а не во вода.На пелена, исто така, има drawstring во корселе за snugger, повеќе удобно се вклопуваат.На пелена нема да ја иритираат детето на кожата, додека пливање и нуди максимална флексибилност, овозможувајќи му на детето да се движи слободно.Тоа е идеален за пливаат лекции како и рекреативна употреба, фитинг деца од 3 месеци стари сите на патот до големината 5 T.

Главните карактеристики

Избор на клиент