.

.

Посееш Без ГМО Репка Златна Топка/Свет Не ГМО Преданија Градина Коренот Култури/Зеленчук Зеленчук 200 Семе

Посееш Без ГМО Репка Златна Топка/Свет Не ГМО Преданија Градина Коренот Култури/Зеленчук Зеленчук 200 Семе

DEN 381.60

Пристапност
Во достапна форма

Благ вкус, мазна текстура, и тендер зелени листови.Традиционалните преданија корен зеленчук што расте брзо и да го чува добро.Лесно да расте и расте брзо.Жетвата во околу 60 дена.Може да се никнува или да се користат како microgreens или бебе зелените.Оваа омилени сите времиња расте и во различни почви.Семето се Не-ГМО, лесно да расте и рака преполна со Посееш Нема ГМО во сад.Златна Топка Репка е класичен преданија дека произведува слатка и meaty месо и оваа репка е како пријатно на окото, како што е на палета.На лесно килибар и златните глобуси имаат нежна текстура која никогаш не е вуди.Овие дебели корени се најдобри собрани во 3-4" дијаметар за најдобар вкус.Се очекува слатка, mellow вкус од овие убавини.БРЗО ФАКТИ Име Златна Топка Репка Ботаничкото Име Brassica rapa Други Вообичаени Имиња Златна Топка Боја, Златна Жолта Големина од 2-3" со Дијаметар Дена до Достасување 45 - 65 Дена Сонцето / Сенка Сонцето / Може да се Толерира Делумно Сенка Hardiness Зони Сите САДЕЊЕ ИНСТРУКЦИИ : Одберете некој сајт кој добива целосна син.Почвата треба да биде добро одвод и да се олабави до длабочина од 12-15".Растера репка семе.Не го покривајте семе со повеќе од 1/2" на почвата.Кога садници се 4" висок, тенок 3-6", освен.Не тенки ако расте за зелените само.

Главните карактеристики

Избор на клиент