.

.

TMJIN 10x42 Двоглед за Возрасни и Деца,Професионален HD BAK4 FMC Леќа HD Двоглед за Птицата Гледа, Лов, Туристички, Спортски, Опера, Концерт, со Торба за Носење

TMJIN 10x42 Двоглед за Возрасни и Деца,Професионален HD BAK4 FMC Леќа HD Двоглед за Птицата Гледа, Лов, Туристички,

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Постојат доволно причини за изборот на нас 1)Компактен и лесен 42mm-цел леќа дијаметар 2)Олово - и арсен-слободен стакло се користи за сите леќи и призми 3), Гумени armoring за шок отпор и една фирма, удобен зафат 4)Пак-и-лизгајте со гума eyecups со мулти-кликнете на вредноста 5) Multilayer-обложени леќи за светли слики 6)Против телото ги користи fiberglass-засилен поликарбонат смола 7)Водоотпорен (до 1m/3.Тоа би трајно да ги оштети вашите очи.Вртливата до око маска, може да се користи со очила, лесен и брз.Таа, исто така доаѓа со стилски случај што го прави лесен за носење. 3) За чистење на леќите, ве молиме издишување кон објективот, а потоа избришете ја чисти со леќа-ткаенина за чистење вклучени во пакетот.HD Супериорен Оптика Технологија - Нашите двоглед направен од висок квалитет на FMC леќа и BAK4 призма,тоа имаат мулти-обложени цел леќа и eyepieces се рефлектираат светлината за да се направи вашиот поглед посветла, појасни и да даваат јасни слики.за 10 минути) и магла-бесплатно со О-прстен фоки и азот гас Спецификации : Зголемување на Моќ : 10x, фиксна Поле на Гледање : 330ft/1000yds Цел Леќа : 42mm Eyepieces : 18mm Призмата Слој : FMC Призмата : BAK4 Тежина : 1.Голем фокус handwheel, брзо фокусирање, удобно и практично, ти се чувствуваат невиден гледање искуство.Водоотпорен и Лесно да се Носат - Специјални гумени слој на двоглед ги штити внатрешните делови од влага и механички стрес,одлуки сигурни дека можете да го користите и во случај на лоши временски услови.2 lbs Пакетот Вклучува : 1*10x42 Двоглед 1*торбичката со Рака 1*Вратот Рака за Двоглед 1*Заштитна Капа за Eyepieces 1*Заштитна Капа за Цел Леќа 1*паметен Телефон Адаптер 1*Прирачник за Корисникот Топло Совети : 1) Никогаш не користете го за да се набљудуваат на сонцето.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.TMJIN Професионални 10 x 42 HD Двоглед - Нуди 10 x зголемување со 42 mm цел леќа, широко поле на гледање и 330 метри/1000 метри опсег,специјално дизајнирани за активности на отворено како на пример, качување, пешачење, возење, гледајќи дивиот свет и сценографијата.Но, ве молиме имајте на ум дека тоа не може да биде потопено во вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент