.

.

Mengjay 1 Buc 4W 6000K Ладно Бела LED Лустерот Крушка, 360LM 30W Еквивалент E12 Медиум База LED Свеќа Светилки, C35 чисто Стакло Торпедо Форма Куршум Врвот

Mengjay 1 Buc 4W 6000K Ладно Бела LED Лустерот Крушка, 360LM 30W Еквивалент E12 Медиум База LED Свеќа Светилки,

DEN 51.60

Пристапност
Во достапна форма

Оваа LED сијалица се пали при полна осветленост со 360 lumens и користи само 4 watts на енергија,30 Вати Блескаво Противвредност и Замена.Напон : 110 V. 80% Заштеда На Енергија.Висок Квалитет LED Филамент Чип за да Одговара на Античкиот Ретро Стил Сијалица!Широк 360° Зрак Агол. 6000 K Ладна Бела, CRI 80+, Без Жива.Без УВ/ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина.Издржливи и Стандардна Големина : Јасно Стаклен Капак.Дијаметар : 35mm, Должина : 119mm.Широко се Користи Прилики : Тоа може да се користи во дневна соба, трпезарија, спална соба, студија, балкон, патио, пекарница, чај-куќа, ресторан, кафе продавница, бар, хотел, вила, црква, студио, уметност соба, концертна сала, изложбена сала, комерцијални и индустриски простор и така натаму.ГАРАНЦИЈА : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви ги даде решение.Производ description Size : 1 Buc 4 W LED сијалица| Боја : 6000 K (Ладно бела)Производ Specifications Product Димензии : Дијаметар : 35mm, Должина : 119mm Clear Чаша со висока transmittance Voltage : 110 Volts Power : 4 w (30 Вати Блескаво Еквивалент)Светлосен Флукс : 360 lumens Material : Стакло cover Color Температура : 6000 K (Ладно бела)Боја Рендерирање Индекс (CRI) : 80+Зрак Агол : 360°животниот век : 15,000 часови Погоден за влажна locations No Доведе или Жива, Без УВ & IR зрачење, Не блескави, Не Flickering Instant без одложување.Инсталација во постојните E12 база тела директно.

Главните карактеристики

Избор на клиент