.

.

Бахман Возови 33165 Сцена Scapes Фигури - Половината-Up Седиште Патници (12Pcs/pack) - O Скала, Prototypical Бои

Бахман Возови 33165 Сцена Scapes Фигури - Половината-Up Седиште Патници (12Pcs/pack) - O Скала, Prototypical

DEN 431.76

Пристапност
Во достапна форма

Бидете внимателни дека железнички joiners не се лизга под воз без правилно поврзување.Се тркала за нумера?.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Донесе живот на вашиот распоред со овие prepainted скала фигури.Е песната правилно собрани?.По проверка сè внимателно, продолжи со работата.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Е песната правилно да се седи во железничкиот joiner?.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Автомобили (Возен Парк).Ако вашето поставување доаѓа со тендерот, закачите на локомотивата.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Завртете го knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Приклучок на напојување.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Ако се движи наназад кога контролите укажуваат напред, го запре возот.Проверете дали сите тркала се на патеката.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Сцена Scapes фигури - половината-up седиште патници (12pcs/pk) - O скала.Бидете сигурни дека железнички и joiners се седи правилно.Терминал/Rerailer.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Реална пози.Не Употребувајте Челична Волна Да Се Чисти Вашиот Пат.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.Е снабдувањето со електрична енергија вклучен во живо receptacle?.

Главните карактеристики

Избор на клиент