.

.

Karwna-Рачно Изработени Меч Јапонски Самурајски Катана Целосна Танг 1060/1095 Висока Јаглероден Челик Дамаск T10 Глина Калење Битка Подготвени Ладно Вистинска Топлина Кал

Karwna-Рачно Изработени Меч Јапонски Самурајски Катана Целосна Танг 1060/1095 Висока Јаглероден Челик Дамаск

DEN 2349.60

Пристапност
Во достапна форма

Ова е битка подготвени мечеви, на боречки вештини мечеви, катаната демонот slayer, ножеви за мажи, бидете подготвени да се борат.На scabbard е завиткан во кожа,предност е не се лизга, носат-отпорни, богата боја колокација, може да се користи за да се прикаже или давање на пријател.Сечилото е направен од 1060 висока јаглероден челик и е рачно изработени за висока цврстина и остар раб.TSUBA е фалсификувани со висок квалитет на алуминиум, исклучителна модел, не е лесно да се оштети.Купите нашите производи со животно осигурување на квалитетот, ако имате било какви загриженост ве молиме контактирајте со нас и ќе го замени за вас за слободни.СЕЧИЛОТО ГОЛЕМИНА : 1060 висока јаглероден челик,тежина:1.25 kg/2.75 ib.Тоа е 103 cm/40.55 инчи во должина, 26 cm/10.24 инчи во справи со должина и 71 cm/27.95 инчи во должина на ножот.Цврстина : 50 HRC,Sori 1.8 cm/0.71 во,.Ова е битка подготвени мечеви, на боречки вештини мечеви, катаната демонот slayer, ножеви за мажи, бидете подготвени да се борат.

Главните карактеристики

Избор на клиент