.

.

Батеријата Пакет за Xbox Еден Контролер, YCCTEAM Батерија 1200mAh [2-Pack] за Xbox Еден/X/S/Xbox Една Елита Безжичен Контролер со 5FT Микро USB Полнење Кабел и LED Индикатор за Полнење

Батеријата Пакет за Xbox Еден Контролер, YCCTEAM Батерија 1200mAh [2-Pack] за Xbox Еден/X/S/Xbox Една Елита

DEN 455.76

Пристапност
Во достапна форма

Како Xbox Еден корисник, ништо не удира на зависност на игра само затоа што вашиот уред е исцрпена.Ако сте во потрага да се прошири игра животот на вашиот контролер, YCCTEAM батеријата пакет за Xbox Еден Контролер е начин да се оди.Едноставна батерија на пакети може да понуди голем решение за било основните контролер моќ потреби.Тоа значи дека не треба да се грижите за оштетување на контролорот дури и ако заборавите да ја отстраните батеријата во времето, ова е многу безбеден производ со CE/FCC/ROHS Сертификат.На црвено светло покажува дека контролер се полни и зелено светло покажува дека контролори се целосно наполнета.Како што знаете, некои батеријата контролер за Xbox на пазарот не е компатибилен со Xbox Една Елита Контролер, купи овој YCCTEAM батерија може да не се загрижени во врска со тоа, Оваа батерија на пакет е целосно компатибилен со Xbox Еден, Xbox One S, Xbox One X и Xbox Една Елита контролори.Answer : ___________________________ NOTE : Оваа батерија може да не бидат компатибилни со Xbox Серија S/ Xbox Серија X контролер.Тоа трае само 4 часа за целосно полнење, а потоа на енергија што доведува ви помага да се елиминира невозможно во играта.Answer : ___________________________ NOTE : Оваа батерија може да не бидат компатибилни со Xbox Серија S/ Xbox Серија X controller How да се инсталира на батерија?Ние укажуваат на тоа дека може да се вклопат на батеријата за да контролер следат подолу чекори : 1.Влезен Напон : DC 5 V.Кога батеријата е полна, ќе престане да се наплаќа.YCCTEAM батерија пак се одликува со интегрирана батерија За полесно секојдневна употреба овој батерија има две LED индикатори.Зелена - целосно наполнета.За заштита batterys живот подолго.Време во мирување : Трае до 10 часа.Но, постојано купување на батерии може да расте напорен и брзо да почнат да се стави дент во вашиот паричник.Xbox Еден е голем гејминг конзола, Ако сте дел од Xbox Едно семејство (или со оглед на пристапувањето), знаете дека ви треба некои батерии за ваша Xbox безжичен контролер. Snap во place3.Добивање на правото на полнење полнење и моќ додатоци е исто толку важна како и грижата за вашата опрема.Две 1200m Ah полнење на батеријата може да трае и до 10 часа по кои се целосно наполнета. Потврдете дека контролер се врти on Note : не слајд од предната страна на контролорот Paddles мора да бидат ОТСТРАНЕТИ од Xbox Една Елита контролори Карактеристики : Компатибилен со Xbox Еден /Xbox Една S/Xbox Еден X/Xbox Една Елита Идеален за гејмери, кои се купени Xbox, но имаат повеќе од 2 контролори Моќна батерија 1200m Ah пакети Може да се зголеми повеќе играта искуство време и целосно наполнета во рамките на 4-час Забелешка : не користете било контролер дека не одговара на оваа батерија на пакет.

Главните карактеристики

Избор на клиент