.

.

Батерија Полнач за Panasonic Lumix DMC-LZ40, DMC-TS5, DMC-TS6, DC-TS7 Дигитална Камера

Батерија Полнач за Panasonic Lumix DMC-LZ40, DMC-TS5, DMC-TS6, DC-TS7 Дигитална Камера

DEN 143.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакетот Вклучува : 1x USB Еден Полнач; 1x Микро USB-Кабел.Постојан Струја Контрола за да се Спречи во Текот-Напон, Над-Полнење, Кратки-Коло Заштита. 20mm Ултра Тенок Дизајн, Prefect за Патување и за Домашна Употреба, Преносни и Удобен за Носење.Може да се полни Преку USB Ѕид Полнач за во Автомобил Полнач, Надворешна Батерија или на други Уреди Со USB Порта, Ви Дава Повеќе Опции.Со LED Индикатор за да се Покаже на Статусот на Полнење на Батеријата.Кога Полнењето,LED Индикатор ќе се Покаже Црвена, Кога Целосно Наполнета,LED Индикатор ќе се Претвори Зелена.Пакетот Вклучува : 1x USB Еден Полнач за батерии 1x Микро USB Кабел USB Еден Полнач: 1. Микро Влез : DC 5 V 2. Излез : DC4.2v, 400-600m A; За 3.6 V-3.8 V Литиум јонска Камера Батеријата Pack 3. Големина : 85 x 48 x 20 mm 4. 20mm Ултра Тенок Дизајн, Prefect за Патување и за Домашна Употреба, Преносни и Удобен за Носење. 5. Постојан Струја Контрола за да се Спречи во Текот-Напон, Над-Полнење, Кратки-Коло Заштита. 6. Може да се полни Преку USB Ѕид Полнач за во Автомобил Полнач, Надворешна Батерија или на други Уреди Со USB Порта, Ви Дава Повеќе Опции 7. Со LED Индикатор за да се Покаже на Статусот на Полнење на Батеријата.Кога Полнењето,LED Индикатор ќе се Покаже Црвена, Кога Целосно Наполнета,LED Индикатор ќе се Претвори Зелена. 8. Тежина : 30 G Топло Совети : ★Го Полначот Само за Употреба На Батеријата, Не може Директно да ја Полните од Камера или видео камера. ★Ве молиме Бидете Сигурни да се редат Точниот Поларитетот (Позитивни / Негативни). ★Кога Ќе ги Купите, ве Молиме Двојно Потврди Специфичен Модел на Вашата Камера или Батеријата.Погрешно Купување Ќе Резултира во Неупотребливи. ★Ако Не Сте Сигурни За Батеријата Компатибилност или Батерија Полнач Компатибилност, ве Молиме Контактирајте со Нас За Повеќе Информации.Компатибилен Со Батерија Модели : Panasonic DMW-BCM13, DMW-BCM13 E, DMW-BCM13 PP.

Главните карактеристики

Избор на клиент