.

.

Безжична HDMI Екранот Dongle Адаптер USB 4K/1080P WiFi Стриминг Видео Приемник, Поддршка на Miracast DLNA Airplay iOS Android и Windows да го ТВ-лцд Проектор Следење

Безжична HDMI Екранот Dongle Адаптер USB 4K/1080P WiFi Стриминг Видео Приемник, Поддршка на Miracast DLNA Airplay

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Едноставен Метод На Конекција】Лесно Ракување.Само plug and play, без возач и стан потребно.Plug And Play. 【Широк Компатибилност】безжичен приказ dongle работа со Андроид 5. 0+/Mac OS 10.9+/i OS 8.0+/Windows 8.1/10, но не се компатибилни со апликации имаат "HDCP" видео заштита на авторските права како Netflix, видео, HULU .итн. 【4 K Резолуција & 3 D Визија】врз Основа на wifi 2.4 G безжичен пренос на технологија, компатибилен со DLNA, Miracast, Airplay, може да се реализира крос-платформа се прикаже и содржината интеракција.Можете да споделувате повеќе реални филмови со семејството/пријателите, преку уреди. 【Како тоа Функционира】Овој адаптер за безжичен дисплеј е прикажување на екранот на уредот дека приклучоци во вашиот ТЕЛЕВИЗОР преку HDMI кабел и ви овозможува да стримувате видео во живо од вашиот телефон, таблет или компјутер.Сите што ви треба е стабилна Интернет конекција на сите уреди во вашиот дом може да се поврзе да ја користите.Поддршка на сите безжични мрежи со Wi-Fi или телефонски податоци. 【Обезбедување на квалитет】12 месеци гаранција за квалитет.Ако има дефект во текот на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Ве молиме остатокот увери дека откако производот е потврдено дека се неисправни, ние ќе го замени тоа бесплатно.HDMI Адаптер за Безжичен Дисплеј може да фрли вашиот мобилен телефон или таблет компјутер до друг поголем екран(ТВ/monitor/проектор).Така што ќе може да: се Види со колегите во meeting-за Прикажување на екранот за да проектор, споделување на PPT, e-mail, документи и така натаму.Види со учениците во училницата-Прикажување на екран на големиот екран, споделување на содржина на курсеви без компјутер.Види со вашето семејство дома-Прикажување на екран на ТВ, споделување на фотографии, видео записи, филмови.Носат додека патуваат, споделување на вашиот телефон за да го ТВ во секое време.

Главните карактеристики

Избор на клиент