.

.

10M LED Лента на Светлина, RGB 3528 SMD LED Ленти со Далечински Контролер и Одредување на Клипови, Бојата се Менува Лента на Светлина со 44 Копче за IR-Далечински Управувач за Сп

10M LED Лента на Светлина, RGB 3528 SMD LED Ленти со Далечински Контролер и Одредување на Клипови, Бојата се

DEN 162.96

Пристапност
Во достапна форма

【Лесно да се Инсталира закачени на ѕидови, прозорци, врати, подови, тавани, Новогодишни елки, Океани на малку цвет трепкане, итн. 10 M 3528 SMD RGB 600 LED Лента светлина string лента+44 Копче за IR-далечински контролирани Тип : 3528 SMD LEDLED количина : 600leds/10m Protection класа IP33 (не-Водоотпорен)Оперативен напон : DC 12 V(Моќ, не се вклучени)Агол на Гледање : 120 °Оперативни температура : -20 до 50 °Големина : L500cm (5 M) × W0.8cm x T0.25cm Source живот : > 50,000 hours60 SMD Црвена Зелена Сина боја(RGB) Led диоди по метар, вкупно 600 LEDs за 10 meters Low потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура.Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и.Секој 9-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања.Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација.LED Type : High Quality 3528 SMD LED, висок интензитет и сигурност.Апликации : Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак lighting Easy да се инсталира и работата.Применливи за автомобилски декорација, осветлување или border Key Далечински Контролер : режим на Конекција : Заедничка Анодна(+)Влез : 12 VOutput : 12 VMax оптоварување струја : 2 A секој color Working Температура : -20°C-60°CControl кутија димензија : 50mm x34mm x22mm Remote контролер батеријата 3 V : 1x CR2025 Пакетот Вклучува : 2 x 5 Метри (16.4 ft) 3528 LED Лента Light1 x 44 Копче за IR Remote1 x IR Controller1 x Корисникот Manual1 x Машки DC Конектор.

Главните карактеристики

Избор на клиент