.

.

Гама Прогресија II Els Тенис Stringing Машина, Дијамант/Црна

Гама Прогресија II Els Тенис Stringing Машина, Дијамант/Црна

DEN 20399.76

Пристапност
Во достапна форма

Прогресијата ELS има вграден-во послужавник да се задржи вашата алатки и прибор близина на вас додека сте на работа.СОВРШЕН STRING НАПНАТОСТ : Електронски контролирана постојаното tensioner од 11 до 90 килограми.Опис на производот РАЗНОВРСНА STRINGERGamma Спортски е дизајнирање и производство на stringing машини за повеќе од 25 години.РАЗНОВРСНА ЖИЛА : Можете да ја користите оваа машина за тенис, racquetball, сквош или бадминтон racquets.Оваа машина може да се користи за тенис, racquetball, сквош или бадминтон racquets.Оваа stringing машина карактеристики дигитален контролен панел за повисок или понизок напон корекција, 9 меморија прилагодувања, влечење брзина прилагодувања, пред-водат карактеристики, јазол функција, и внатрешен дијагностичка проверка.Заедно со stringing машина, можете исто така да се Pathfinder Awl, директно awl, хексадецимален клуч сет, директно клешти, криво клешти и дијагонала машина.АЛАТКА ФАХ : Чувајте ги сите на вашиот restring алатки во рамките лесно се достигне додека работите со вграден-во послужавник.Овој електронски контролирана постојаното tensioner има 11 до 90 фунти опсег.com веб-страница : https : //www. 6 ТОЧКА за МОНТИРАЊЕ : Дизајниран за лесно и безбедно stringing дека ќе го задржи вашето рекет цврсто во место.Вие исто така ќе примате 3 групи на квалитетот Гама тенис string и сад Рекети Stringers Асоцијација Почеток Stringing Водич.СОВРШЕН STRING TENSIONWith Прогресија II ELS, можете да бидете сигурни дека за да се добие совршен string тензии што одговара на вашата точно потреби.Тоа, исто така, има 6-точка Брз Планината Систем со "V" месеци дизајниран да се задржи вашата рекети безбедно во место додека да се инсталира на вашиот нов стринг.Тоа е исто така опремен со 360-степен челик бар плочата со заклучување кочница за максимална флексибилност и stringing леснотија.АЛАТКИ INCLUDEDWhen ќе го добиете Прогресија II ELS, вие ќе бидете подготвени да започнете stringing штом тој ќе пристигне.Производителот, Информации за Контакт телефон : (800) 333-0337 e-mail : [email protected]АЛАТКА СЕТ : Вклучува pathfinder awl, директно awl, хексадецимален клучеви, клешти, и дијагонала машина.6 ТОЧКА MOUNTINGThis stringing машина карактеристики дијамант-обложена string стеги со единствена авто-заклучување на вредноста knob да се одржи стрингови кои треба помалку стегање притисок.

Главните карактеристики

Избор на клиент