.

.

Бартон Женска Chescott Надолу Јакна

Бартон Женска Chescott Надолу Јакна

DEN 5421.60

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Други Влакна.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само.Тенок одговара седи блиску до телото.DRYRIDE Магла-Пркоси DWR ткаенина repels вода; 90/10 650 RSD надолу за дополнителна топлина.Отстранлив капак поврзани со внатрешната страна на јаката; Drawstring прилагодливи јака.Еластична водат ракави.Snap-затворање microfleece рака-потоплите џебови со внатрешни БАНКОМАТ џеб, zippered внатрешни работи на градите џеб, и решетката внатрешни работи депонија џеб.Зимски бури?Без стрес.На Бартон жените Chescott Надолу Јакна се сече долго за дополнителна топлина.На трајни вода-отвратителен ткаенина помага да се задржи во тебе, и 100% одговорно извори надолу се пополни, од добивање на влажно.Тоа има тенок одговара дека стапици топол воздух и отстранлив капак за флексибилност.Бартон е посветена на правење опрема што е одржлив, кој е зошто 100% од нашите надолу outerwear е направен со пердуви од етнички третирани птици.DRYRIDE Магла-Пркоси DWR врши, додека одржување на мека, еластичен, и удобно придобивките на нашата ткаенини.Како велосипедисти, сите ние сме инвестирале во обезбедувањето на здрава зими и снежни врнежи за годините што доаѓаат.Како бренд, што значи добивање на контрола врз тоа како нашите производи влијае на светот во кој што се игра во.На bluesign систем ги обединува синџирот на снабдување за да се намали влијанието на двете луѓето и планетата.bluesign материјали се исполнат највисок стандард на располагање во текстилната индустрија за хемија, работник здравје и безбедност, ресурси конзервација, животната средина, заштитата на потрошувачите.Со околу 95% од Бартон е 2020 перформанси outerwear линија кој bluesign производ, ние сме посветени да го прави нашиот дел.Сè што правиме во Бартон започна во планините.Од добивање на максимумот на секое патување да си поигруваше со снег низ целиот свет, ние сме обвинети пред да иновираат и да се промени начинот на кој луѓето уживаат на отворено, бидејќи еден ден.По постојаните иновации и напредок за над 40 години, Бартон знае сето тоа е за патување.Производот, заедницата и културата самата за себе да зборува.Остатокот?Добро, вие само треба да се намали и да ја почуствувате разликата.

Главните карактеристики

Избор на клиент