.

.

Kemine Топла Пеглање Владетел 1/2PCS Quilting Топлина Владетел Шиење Комбинација Контрола на Систем за Мерење Висока Температура Отпор за Плетење DIY Занает Материјали Облек

Kemine Топла Пеглање Владетел 1/2PCS Quilting Топлина Владетел Шиење Комбинација Контрола на Систем за Мерење

DEN 2150.40

Пристапност
Во достапна форма

✿Отпорни на топлина : ова quilting топлина владетел е направен од отпорни на топлина смола материјал, издржлив за да можете да ја користите и не е лесно да се скрши или да се деформира, на отпорност на топлина температура е, општо земено, под 220 степени, краткорочни висока температура може да издржи 280 степени. ✿Големина информации : секој шиење комбинација владетел мерки за прибл. 20 x 10 cm/ 7.87 х 3.93 инчи, соодветна големина е идеален за вас да се применуваат, на лесен дизајн ви овозможи да го користите погодно. ✿Едноставни за ракување : топла мерење владетел е лесно за вас да се справи, само треба да се свитка на платно, насочете го саканиот агол, и притиснете со железо за да се шие hems во ниеден момент; круг агол дизајн е идеален за вас да се измери некои тешки делови. ✿Широк спектар на употреба : нашата пеглање владетели се погодни за видови на шиење работи, одговара за мерење и hemming, намалување на вашиот шиење време и напор, тие се исто така погодни за други quilting DIY занаети и топлина облека мерење на производи. ✿Она што ќе добиете : пакетот доаѓа со 1/2pcs топла пеглање владетели, кои можат да ги задоволат вашите дневни шиење потреби, и може да се подготви како бекап или споделување со вашите пријатели или членови на семејството.Топла Пеглање Владетел 1/2 PCS Quilting Топлина Владетел Шиење Комбинација Контрола на Систем за Мерење Висока Температура Отпор за Плетење DIY Занает Материјали Облека Изработка на рачно изработени Алатка.

Главните карактеристики

Избор на клиент