.

.

NBK MJC-55CS-ГР-3/8-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 3/8 и 32 mm Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

NBK MJC-55CS-ГР-3/8-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 3/8 и 32 mm Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

DEN 3036.00

Пристапност
Во достапна форма

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцентричност, Аголна Неусогласеност И Извртување На Вибрации За Да Биде Прифатена.Електрична Изолација Отпор Вредност : Не Помалку Од 2 ohms.Земја На Потекло : Сад.NBK - MJC-55 CS-ГР-3/8-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 2.17"x3.07"x3.07", Создаден Дијаметри 3/8" и 32, Отценети вртежен момент 75, Макс вртежен момент 150, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 11000, Моментот на Инерција 1.6x10^-4, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 9000, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.08, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.4, Ракав Цврстина D64, Масовно 310 г.

Главните карактеристики

Избор на клиент