.

.

SIMEXCO Специјалност Природни Unroasted Кафе Грав, Виетнамски Кафе Грав, Премиум Мед Робуста Кафето Грав, Rainforest Alliance, Фер Трговија Заверена Кафе Грав (12.3 Мл)

SIMEXCO Специјалност Природни Unroasted Кафе Грав, Виетнамски Кафе Грав, Премиум Мед Робуста Кафето Грав, Rainforest

DEN 1545.60

Пристапност
Во достапна форма

☕ ЗАВЕРЕНА ПРИРОДАТА ЗЕЛЕНО КАФЕ ГРАВ : целиот Наш зелено кафе грав кафе се овластени од страна на Rainforest Alliance, Фер Трговија, FDA за да ги задоволат барањата. ☕ ВИЕТНАМСКИ СВЕЖО печено КАФЕ ГРАВ : Нашата Робуста сурово кафе грав unroasted се извори од Dak Lak фарми во 700m надморска височина.Нашата зелена кафе грав за печење се 100% зрела и рака-избраниот природата на sieves 16 и 18, отстранување на нечистотии, неисправни грав, и полирање. ☕ 100% СПЕЦИЈАЛНОСТ РОБУСТА ЗЕЛЕНО КАФЕ ГРАВ : SIMEXCO е посветена да служат само 100% чиста специјалност Виетнамски Робуста unroasted зелено кафе грав дека не е споен или конзервирани.Ние сме горди да се Виетнам злато кафе извозник, задоволување на строгите барања на меѓународни клиенти. ☕ ВКУС СИЛЕН И СЛАДОК МИРИС : Ние го користат традиционалниот сушење, природен, целосно се мијат и мед преработка и за нашето зелено кафе.Робуста unroasted зелено кафе грав носи мирис на тропско овошје, целото тело, и слатки, добра киселост, млечно чоколадо вкус кој трае долго. ☕ СОВРШЕН КАФЕ ПОДАРОК ИДЕЈА : SIMEXCO Робуста unroasted зелено кафе грав е совршен подарок за кафе познавачите.Еден од најдобрите зелени кафе грав за печење премија за подароци за вашите деловни партнери, семејство, роднини и пријатели кои ја ценат Виетнамски зелена unroasted кафе грав на родендени, Божик, Нова Година, и повеќе.Сето тоа започнува со висок квалитет на кафе грав извори од Daklak град во Виетнам.Високо во планините, на средина создава совршени услови да се зголеми квалитетот на кафето.Нашите SIMEXCO Зелено Кафе Грав е 100% чист специјалност Виетнамски Робуста парична Казна Природни Unroasted Кафе Грав дека не се помеша или конзервирани.Робуста Специјалност Природни Unroasted Кафе Грав донесе мирис на тропско овошје, целото тело, и слатки, добра киселост, млечно чоколадо вкус кој трае долго.

Главните карактеристики

Избор на клиент