.

.

RG6 Coax Кабел Конектор,VCE (2-Pack) F-Тип Кабел за Продолжување Адаптер Поврзува Две Коаксијален Видео Кабли

RG6 Coax Кабел Конектор,VCE (2-Pack) F-Тип Кабел за Продолжување Адаптер Поврзува Две Коаксијален Видео Кабли

DEN 143.76

Пристапност
Во достапна форма

VCE RG6 спојка за проширување на должината на RG6 коаксијален кабли.RG6 F Тип Женски коаксијален couplers обезбедува резервни или заменливи адаптери за употреба на различни аудио системи.Делува како адаптерот на видео или сателитски кутија да конвертирате Коаксијален машки излез во еден коаксијален женски излез.Лесно да се инсталира и расклопување и е совршен избор за Direct TV и Јадење Мрежа на до 3 GHz.Пакет се вклучени : 2 Пакет Nickle Позлатен RG6 F-Pin Женски Женски Кабел Конектори.На VCE RG6 Коаксијален extender конектор внесува обезбедува безбеден и брз начин за да се поврзете две RG6 коаксијален кабли за вашиот UHD ТВ.Овие комерцијални одделение внесува обезбедува заштеда на време и чисти алтернативни да работи долго coax кабли низ подот.Овој лесен и удобен 2 Пакет обезбедува резервни продолжување за една спална соба, и подрум локација.Лесно да се инсталира и расклопување.Обезбедување на резервни или заменливи адаптери за употреба на различни аудио системи.Никел-обложено Занаети, анти-оксидација, нема сигнал на косата, висок трансфер на брзина, издржливи и долготрајни употреба.Никел-обложено F-Приклучок за домување.Стандарден F-81 конектор приклучок.Компактна Големина.За да се вклопи во ѕид плочи, конектор краеви се намерно нерамна.Одговара на сите стандардни coax машки кабел.Завртка-на coax кабел за секоја страна.На VCE RG6 Коаксијален extender конектор внесува обезбедува безбеден и брз начин за да се поврзете две RG6 коаксијален кабли за вашиот UHD ТВ.Овие комерцијални одделение внесува обезбедува заштеда на време и чисти алтернативни да работи долго coax кабли низ подот.Ефективни 2-Пакет.Овој лесен и удобен 2 Пакет обезбедува резервни продолжување за една спална соба, и подрум локација.

Главните карактеристики

Избор на клиент