.

.

Aexit KMG191/101 1:1 Батерии, Полначи & Додатоци 4Pins PCB Монтажа Пулсот Трансформатор Моќ Конвертори за SCR

Aexit KMG191/101 1:1 Батерии, Полначи & Додатоци 4Pins PCB Монтажа Пулсот Трансформатор Моќ Конвертори за SCR

DEN 1908.00

Пристапност
Во достапна форма

Име на производ : Пулсот Трансформатор;Модел : KMG191/101;Dielectric Сила : 10 KV AC / 1min;Работна Фреквенција : 50 Hz-1000 Hz.Трансформација Размер : 1 : 1;Пренос Пулс Ширина : 500us;Највисока Работен Напон во majo_r Јамка : 1500 V;Предизвикувајќи Mode(се Препорачува) : Еден Пулсот или Пулсот Воз.Текст Пулс Ширина : 8 V;Outout Пулс Ширина (РЛ=7Ω) : >=5 V;Игли Количина : 4;Растојанието Помеѓу Влезот Игли(за Секоја) : 8mm.Растојанието Помеѓу Излез Игли(за Секоја) : 8mm;Растојанието Помеѓу Влезот и Излезот Pin Линии : 12mm;Вкупната Големина(Игли, не се Вклучени) : 22 x 17 x 19mm/0.86" x 0.67" x0.75"(L*W*H).Боја : Црна;Тежина : 75g;Пакет Содржина : 1 x Пулсот Трансформатор.Епоксидна смола вградени, permalloy Јадро е усвоен внатре, 4 игли наменета за PCB монтажа,се Применливи за активирање SCR(силиконски контролирани rectifier) подолу 300 A, или за IGBT единечен или двоен пулсот triggering Voltage во majo_r Јамка не Треба да биде повисока од максималната оперативен напон ограничена во спецификациите table High напон предизвикувајќи коло треба да биде далеку од низок напон дел, со висок напон изолација третман може да се направи.

Главните карактеристики

Избор на клиент