.

.

All-Star System7 Оска NOCSAE Возрасни Две Тон Бејзбол Catchers Сет

All-Star System7 Оска NOCSAE Возрасни Две Тон Бејзбол Catchers Сет

DEN 1627.20

Пристапност
Во достапна форма

Врвен квалитет на бејзбол и софтбол фаќање на опрема.Сигурна и удобно.Опремени и рационализација дизајн.Опрема-поставување на Систем за Седум Оска бејзбол catcher е пакет од All-Star Спортски Стока.All-Star е една од најпознатите склопот на брендови за Големи Лига catchers.Иам Систем Седум хокеј стил catcher е маска, заедно со Систем за Седум градите заштитник и ногата чувари.Системот Седум Про catcher е поставена е иста опрема носи со многу главната Бејзбол Лига (mlb catchers и други професионалци.Се препорачува за возраст од 16 и Нагоре.Систем Седум Две Тон Catcher е Маска : - Модел MVP2500 GTT - (7 - 7 1/2 Шапка Големина) - NOCSAE Одобрени - Совршена Рамнотежа и Одговара за Бестежин се Чувствуваат Голема Отпорност на ABS Пластика Школка со Зголемување на Челото Дебелина - Backplate Дизајниран за да се Задржи Прилепува на Влага Wicking, Дише и Машина Перат 3 D Мрежа Соочи Лагер - I-БАР Визија Челик Кафез Со Максимална Видливост S7 Систем Седум Оска Градите Заштитник : - Модел CPCC40 PRO - 16.5 Инчен - ги Исполнува нови NOCSAE градите заштитник стандард / државниот просветен инспекторат Заверена - Оптоварување Облик Abs Удар Топката Директно Надолу - крупните Перфорации во Грбот за Зголемување на Breathability - Лесни и Тенки за Најдобро Одговара и Максимална Удобност - 4-Точка Прилагодливи Делта-Flex Подигнат за Максимална Прилагодливост - Внатрешни, Moldable ЈП Плочи во Грлото, Јака Коска и Sternum - Отстранлив Препоните Заштитник - Машина Перат Систем Седум Оска Нога Стражари : - Модел LG40 WPRO - 16.5 Инчен - Супер Лесен и Издржливи - Прилагодлив D30 Коленото Подлога и Ергономски Шин Влошки - Трокреветна Коленото Заштита - Екстра Дебели Пластика за да се Спречи Напукнување - Moldable Шин Пластика за Обичај се Вклопуваат - крупните Перфорации во Грбот Баласт за Зголемување на Breathability - Delta Flex Подигнат Обезбедува Нога Чувари во Место - Рака Мие.

Главните карактеристики

Избор на клиент