.

.

Lamaze Мини Клип & Go Бонбони Морков™

Lamaze Мини Клип & Go Бонбони Морков™

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

РАЗВОЈНИ ИГРАЧКА : Создадена во врска со детски развој експерти да ги инспирира здрава игра и учење.VISUAL : Светли бои и контрастни шеми се вклучат и да се стимулира бебето внимание и визуелна перцепција.АУДИТИВНИ : Crinkling звуци дизајнирани да вклучат бебето внимание и да предизвика аудитивни развој.ТАКТИЛНИ : Различни текстури помогне да се стимулира бебето тактилни развој и сензорни обработка.ОДЛИЧНО НА движење : Lamaze клип куки да се колички, превозници и пелена кеси за лесна забава, каде што некогаш и да одите.На Lamaze Бонбони Морков бебе играчка е зрела за подигање!Покаже на бебето како да ги собереш оваа симпатична морков надвор од садот за да ја видите насмевка на лицето.Кат-a-boo игра учи бебиња рано за тоа како работите одат подалеку и да се вратам повторно.Оваа развојни играчка карактеристики knottie оружје, ангажирање на текстури и изненадување звуци кои го прават грабање и крцкањето нејзиниот повеќе забава.На висок контраст модели и светли бои, исто така, обезбеди на вашето бебе со визуелна стимулација за време на игра време.На Lamaze on-the-go клип ви овозможува да кука оваа симпатична бебе играчка да колички, превозници и пелена кеси за забава, каде што некогаш и да одите.

Главните карактеристики

Избор на клиент